Настоящият световен шампион Сърбия започна с бърза победа защитата на

...

Сърбия загря за България с бърза победа над Канада

Настоящият международен първенец Сърбия стартира с бърза победа отбраната на купата си на Мондиал 2022 за дами в Нидерландия и Полша. Момичетата на селекционера Даниеле Сантарели биха изрично Канада с 3:0 (25:23, 25:16, 25:20) в първия си мач от Група С на шампионата, в която е и България, игран довечера в Арнхем.
 Фалстарт на България на Мондиал 2022 Фалстарт на България на Мондиал 2022
Във втората си среща от групата Сърбия ще играе точно против българските " лъвици ", които също довечера стартираха със загуба от Германия с 1:3 гейма. Двубоят е на следващия ден (26 септември) от 17,00 часа българско време.
 Американките започнаха с победа в групата на България Американките започнаха с победа в групата на България
Канада пък ще играе против олимпийския първенец Съединени американски щати, който през вчерашния ден отнесе Казахстан с 3:0 гейма. И този мач е на следващия ден, само че от 22,00 часа.

Над всички за Сърбия бе звездата Тияна Бошкович със страхотните 23 точки ( 5 аса! и 53% успеваемост в атака) за успеха.

За отбора на Канада Алекса Грей (2 блока, 57% успеваемост в офанзива и 8% съвършено посрещане) и Кийра Ван Рик (1 ас и 44% успеваемост в атака) приключиха с 14 и 13 точки.

Снимки: FIVB.COM

Гледайте спорт на MAX с най-вълнуващите дуели от волейболното Световното състезание 2022, онлайн, в ефира на MAX Sport.