Наполи се възползва от грешната стъпка на Интер в Серия

...

Наполи натупа биковете с исторически Хамшик

Наполи се възползва от неверната стъпка на Интер в Серия А и краткотрайно узурпира челото с победа 3:1 над Торино в 17-ия кръг. Двубоят ще остане незабравим за всички почитатели на „ везувианите”, тъй като капитанът Марек Хамшик изравни клубната легенда Диего Армандо Марадона на върха по маркирани голове във безконечната класация.

Неаполитанци на процедура взеха решение мача още в първото полувреме, като до 30-ата минута бяха изковали задатък от три попадения. Още в 4-ата резултатът бе открит. Гостите извършиха два следващи корнера, а при втория Алан завъртя кълбото отляво към близката греда, където Калиду Кулибали по някаква причина бе оставен без настойчивост. Огромният сенегалец стреля безмилостно с глава и опъна мрежата зад Салваторе Сиригу – 0:1.

Хамшик най-накрая паралелно до богоравния в Наполи Марадона

Наполи продължи да господства и означи второто си попадение в 25-ата. Жоржиньо съсече отбраната на Торино с остроумен извеждащ пас, който остави Пьотр Желински напълно самичък против вратаря. За полския национал бе детска игра да насочи кълбото в долния ляв ъгъл – 0:2.

Пет минути по-късно пристигна и мигът за историята. Дрийс Мертенс пое отляво и спря за миг в пеналта, с цел да изчака подкрепления. Хамшик дотича и получи топката към точката на дузпата, след което с точно ориентиран шут в горния ляв ъгъл вкара своя 115-и гол за Наполи – 0:3.

След почивката гостите към този момент не играеха със същия интензитет, като въпреки всичко в 61-ата Хосе Кайехон вкара още едно попадение, което не бе прието поради засада.

Торино ненапълно се отсрами три по-късно, когато Адем Ляич опита с дрибъл да пробие централната отбрана на Наполи, а отскочилата топка попадна у Аднреа Белоти. Италианският национал стреля премерено в долния десен ъгъл, с цел да понижи до 1:3.

Във краткотрайното класиране Наполи към този момент е първи с 42 точки, на две пред втория Интер и на 4 пред третия Ювентус, който на следващия ден гостува против Болоня в своя мач от кръга. Торино записа 4-о проваляне от началото на сезона, като остава 9-и с 23 точки.