Наполи постигна очаквана победа при домакинството си на Парма, в

...

Наполи срази Парма и се изравни с Рома и Лацио

Наполи реализира предстояща победа при семейството си на Парма, в мач от 20-тия кръг на Серия " А ".

Домакините се постановиха с 2:0, след попадения на Елиф Елмас и Матео Политано. Вторият изигра страховит дуел, като сподели за какво в Неапол са му дали своят вот доверие съответно в довечера.

" Небесносините " направляваха протичащото се на терена, като не оставяха доста пространства за деяние на своите съперници.

Защитниците на Парма бяха заети през преобладаващата част от времето, като имаха и своите положителни моменти, само че в два случая се пропукаха, което се оказа от определящо значение за развоя на срещата.
 Наполи разруши Специя за едно полувреме

" Партенопеите " са на полуфинал за Купата на Италия

Съставът на Парма се показва изключителна едва през актуалната акция, като в предходните 5 срещи към този момент бе записал 4 провали. Гостите заемат едвам 19-тата позиция във краткотрайното класиране, изоставайки на 2 точки от избавителното 17-то място. И най-малко на този стадий не проличава какво биха могли да сторят, с цел да избегнат изпадането.

Днешната среща бе от значимо значение и за двата противника. Домакините са окуражени да се борят за място в Топ 4 на шампионата, като демонстрираха задоволително самочувствие, а и нужните благоприятни условия за това.
 Снимка 516441
Източник:

Резултатът бе открит в 32-ата минута, когато Елиф Елмас вкара за 1:0, с което най-накрая увенча напъните си и тези на своите съотборници с триумф.

След паузата Наполи подвигна още повече оборотите и бе въпрос на време да се стигне до отбелязването на ново попадение.

Това се случи 8 минути преди приключването на постоянното време, когато Матео Политано бе прецизен за крайното 2:0.
 Снимка 516442
Източник:

Наполи е с еднакъв актив с Рома и Лацио и продължава битката за европейските клубни шампионати.

Парма е предпоследен и явно се нуждае от някаква игрова и психическа смяна, в случай че желае да се избави в края на сезона.