Наполи изпусна победата в последните секунди при гостуването на предпослединя

...

Наполи изпусна победата в Сардиния в последните секунди

Наполи изпусна успеха в последните секунди при гостуването на предпослединя Каляри в мач от 26-ия кръг на италианската Серия А. Неаполитанците водеха с 1:0 до самия край, само че анголецът Дзито Лувумбо се разписа в сетния момент за крайното 1:1.

Равенството при този резултат е второ следващо за Наполи тази седмица под управлението на новия треньор Франческо Калцона, който размени на поста Валтер Мадзари. Наполи приключи 1:1 и против Барселона в Шампионска лига в сряда.

Наполи поведе в 65-ата минута с гол на Виктор Осимен. Джакомо Распадори центрира в наказателното поле на Каляри, където Виктор Осимен стреля с глава, вратарят избави, само че при добавката нигериецът не сгреши.

Каляри изравни резултата в шестата минута на добавеното време, откакто  Жуан Жезус сгреши и разреши на Дзито Лувумбо да прати топката в мрежата за 1:1.

Наполи заема девето място с 37 точки, до момента в който Каляри е предпоследен с 20 точки, колкото имат Верона и Сасуоло.