Наистина боли! България няма да играе ва финал на Световното първенство

...
Наистина боли!
България няма да играе ва финал на Световното първенство

Жалко: България остана на крачка от финала на Световното

България няма да играе ва край на Световното състезание за мъже до 21 години, оповестиха от БФВолейбол.

Нашите изгубиха с 1:3 (25:23, 22:25, 23:25, 18:25) от Италия в Бахрейн. Мечтата за първа купа след 32 години и триумфа ни в Кайро умря. А с изключение на страхотния тим имахме и голям късмет да поведем с 2:0 против „ адзурите ", които са настоящ международен първенец на тази възраст.

Дербито стартира като същинско... дерби. До 9:9 никой не можеше да взе задатък. Тогава „ скуадра адзура " първо ни натисна с четири следващи точки. Веднага отвърнахме на удара и 13:13. Драмата продължи в сходно русло до 23:23.Тогава вездесъщият Александър Николов взе нещата в свои ръце. Първо направи съвършена обсада, а по-късно офанзивата му беше убийствена – 25:23.

Стартирахме прелестно втората част на полуфинала с три следващи точки. След като италианците направиха две сполучливи офанзиви, незабавно ние отвърнахме с нова „ тройка ". Нашите ловко държаха задатъка си. При 10:5 мечтахме за бърза развръзка. Но Италия нямаше желание да се предава. Два пъти излезе от мъчно състояние стри точки пасив и най-после съумя да обърне резултата – 20:19. Серията от четири точки за Италия беше спряна от мощна офанзива на Николов.

За страдание „ скуадрата " направи две следващи офанзива и стана любимец за гейма с 22:20. Не дадохме по-голям на противника, а в противен случай – изравнихме! Италия отново поведе с 24:22. Още първият геймбол беше сполучлив – 25:22.

Доста зле стартира третата част. В нея „ адзурите " дръпнаха с 4:1. Равенството пристигна при 7:7. Италия още веднъж поведе – 12:9. Но не допуснахме противника да се отдалечава доста. След замяна на точки изравнихме при 17:17 след начален удар на Николов. За страдание при идващия извади топката в навън. А това докара и до 19:17 за Италия. Но с помощта на Владимир Гърков изравнихме – 19:19. Отново Италия обаче беше по-концентрирана в съдбоносен миг – 22:20. Треньорът ни Андреа Буратини незабавно изиска таймаут, с цел да спре серията. Успяхме да спечелим точка, само че неверен начален удар направи резултата 21:23. Италия стигна до два геймбола при 24:22. Съперникът обаче извърши начален удар в мрежата. Жалко, обсада против Венислав Антов даде задатък на Италия – 23:25.

Зле стартира и решителната четвърта част. Италия поведе с 3:1. Нашите не можеха да се върнах в мача. А резултатът стигна до 12:7. След това стана и 16:10. Мисията действително стана невъзможна. Импулсът и вярата в играта ни изчезнаха. След три толкоз равностойни гейма предадохме прекомерно елементарно четвъртия 18:25.

В неделя ще играем за бронзовите медали против изгубилия втория полуфинал Иран – Аржентина от 17 ч. Ден по-късно тимът ни се прибира в София.
Източник: novsport.com