На старта на турнира естонката се наложи със 7:5, 6:1

...

Анет Контавейт, Ема Ръдукану и Анжелик Кербер преодоляха първия кръг на Уимбълдън

На старта на шампионата естонката се наложи със 7:5, 6:1 над американката Бернарда Пера за 82 минути игра. Контавейт мина през сериозен миг в средата на първия сет, когато загуби четири поредни гейма, което даде опция на Пера да сервира за спечелването му.

Последва обаче серия от осем следващи гейма за Контавейт, което сложи естонката на печеливша позиция при 7:5, 5:0. Във втория кръг лидерката в долната половина на схемата ще играе с германката Юле Ниймайер.

Шампионката от Откритото състезание на Съединени американски щати и вяра номер 1 на английската аудитория Ема Ръдукану също направи сполучлив старт на домашния си шампионат. 19-годишната Ръдукану се оправи с 6:4, 6:4 с белгийката Алисън ван Ойтванк в равносилен мач. Поставената под номер 10 британката влезе в мача в серия от слаби резултати и след травма в последните седмици, само че сподели доста зряла игра и с мощната поддръжка на публиката на централния корт съумя да се наложи над много по-опитната Ван Ойтванк.

В идващия кръг Ръдукану ще срещне французойката Каролин Гарсия, която се оправи в три сета с участващата с " уайлд кард " британката Юрико Миязаки.

Носителката на купата от " Уимбълдън " за 2018 година Анжелик Кербер също продължава към втория кръг. 34-годишната германка реализира експресна победа с 6:0, 7:5 над французойката Кристина Младенович за 64 минути.

Кербер взе първия сет за едвам 17 минути, а след още пет водеше с 2:0 във втория. Тогава Младенович най-сетне сподели по-добра игра и скоро по-късно върна пробива. При 5:5 гейма Кербер осъществя нов брейк, който този път и разреши да затвори срещата. Във втория кръг някогашната лидерка в международната класация ще срещне полякинята Магда Линете.

С шампионата обаче рано-рано се сбогува американката Даниел Колинс. Поставената под номер 7 Колинс пропиля сет задатък и отстъпи със 7:5, 4:6, 4:6 на чехкинята Мари Боузкова.

Снимки: Gettyimages