Mubadala Silicon valley Classic, полуфиналДария Касаткина – Паула Бадоса 6-2,

Касаткина и Роджърс ще си оспорват титлата в Сан Хосе

Mubadala Silicon valley Classic, полуфинал

Дария Касаткина – Паула Бадоса 6-2, 6-4

Шелби Роджърс – Вероника Кудерметова 6-3, 6-4

Дария Касаткина се класира за финала на WTA 500 шампионата в Сан Хосе след безапелационна победа над третата сложена Паула Бадоса. Рускинята, която през последните дни отстрани Елена Рибакина и Арина Сабаленка, изигра нов мощен мач и записа четвъртата си победа над тенисистка от Топ 5 от началото на сезона.

Бадоса пласира повече уинъри (16-11), само че за сметка на това непредизвиканите неточности на испанката бяха съвсем три пъти повече (30-11). Касаткина завоюва 70% от точките си на първи сервис (23/33) и осъществя пет от деветте си шанса за пробив (56%), до момента в който Бадоса оползотвори два от своите седем брейкпойнта (29%).

Двубоят стартира с гейм за Бадоса, само че прввъзходството ѝ не продължи дълго, защото Касаткина стигна до ранен пробив и поведе с 3-1. Испанката редуцира пасива си, само че полуфиналистката от Ролан Гарос отговори с нова серия от три следващи извоювани гейма и завоюва изрично първата част с 6-2.

Във втория сет Бадоса проби за 2-0, само че Касаткина върна брейка и изравни, като паритетът се резервира до 4-4. Рускинята си върна преднината след нов пробив, след което избави три брейкпойнта и завоюва подаването си, оформяйки крайното 6-2, 6-4 по-късно под час и половина на корта.

Няколко часа по-късно Шелби Роджърс надви над Вероника Кудерметова, достигайки до първия си WTA край от шест години насам. Преди днешния успех американката записа чисти победи над Бианка Андрееску, Мария Сакари и Аманда Анисимова и има всички учредения да мечтае за дебютен си трофей в Тура.

Двубоят стартира чудесно за Роджърс, която осъществя ранен пробив и поведе с 2-0. Кудерметова залагаше най-много на офанзиви с форхенд от главната линия, само че международната №45 сподели доста мощна игра в отбрана. Представителката на домакините удържа натиска на своята съперничка, след което завърши сета с нов брейк за 6-3.

Втората част стартира по подобен метод, само че при разменени функции, като този път Кудерметова бе тази, която проби за 2-0. Силната серия на рускинята можеше да продължи, само че в третия гейм Роджърс избави брейкпойнт и понижи резултата, след което възвърне равенството. Кудерметова проби за 4-3, само че по-късно родената в Маунт Плезънт тенисистка изигра най-силния си интервал в мача и реализира два поредни брейка, триумфирайки с 6-3, 6-4 след 81 минути игра.
Източник: tenniskafe.com