Монтана 2003 победи с 82:60 (19:16, 20:16, 22:17, 21:11) Рилски

...

Рилски се опълчи, но не успя да спре Монтана

Монтана 2003 победи с 82:60 (19:16, 20:16, 22:17, 21:11) Рилски състезател в последна среща от осмия кръг на женското баскетболно състезание.

Почти до края на първото полувреме гостенките от Самоков се държаха на закъснение от до 5 точки по отношение на надалеч по-опитния тим на Монтана. В края на първите 20 минути обаче Монтана 2003 направи серия от седем безответни точки, а незабавно след старта на второто полувреме разликата за пръв път стана двуцифрена.

Последната четвърт започва със серия от 8:0 за отбора на домакините, което дефинитивно предреши изхода на конфликта.

Най-резултатни за Монтана 2003 бяха Валерия Алексиева и Габриела Николова с по 15 точки, а Алекса Харт осъществя 14.

За Рилски състезател Радина Илиева завърши с 18 точки. Още 15 вкара Деница Манолова.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.