Монако записа втора поредна победа в Лига 1 и се

...

Убедителна победа за Монако, Тулуза затъва все повече

Монако записа втора поредна победа в Лига 1 и се изкачи в горната половина на класирането. " Монегаските " разгромиха с 3:0 Амиен, който към този момент е в серия от 4 загуби и се намира директно над зоната на изпадащите. До почивката голове нямаше, само че през второто полувреме домакините се развихриха. В 62-ата минута Уисам Бен Йедер откри резултата, а единствено 4 минути по-късно се разписа и Гийермо Марипан след асистенция на Александър Головин, който изигра своя мач №50 за отбора. Третото попадение беше дело на Кейта Балде в 69-ата минута.

Рен също е в напредък. Отбор реализира трети следващ триумф, надигравайки с Анже с 2:1. Мбайе Нианг вкара и двата гола за домакините, които се наместиха в Топ 4 в класирането, а за Анже се разписа Рашид Алиуи в самия край.