Монако се наложи убедително над Аячо у дома със 7:1

...

Хеттрик на Бен Йедер при победата на Монако над Аячо с 7:1

Монако се наложи безапелационно над Аячо вкъщи със 7:1 в мач от френската Лига 1.

Това несъмнено бе най-резултатният мач в кръга досега, като Висам Бен Йедер от монегаските се отличи с хеттрик.

Монако съумя да поведе с 2:0 още до шестата минута на мача, като точни бяха националът Аксел Дизази и Крепен Диата. Гостите върнаха едно попадение посредством Юсеф Белайли.
още преди края на първата част Бен Йедер направи хеттрик, като изцяло лиши срещата от конспирация. Последният му гол бе от дузпа.

Малко след час игра за Монако се разписа и Бреел Емболо, а малко по-късно Бен Йедер бе заменен, с цел да може да заслужи аплодисментите на публиката.

Мачът вървеше умерено към края си, когато Емболо се възполза от груба неточност в отбраната на Аячо и вкара втория си гол в мача за крайното 7:1.

Монако се качи на четвърто място в класирането на Лига 1 и сигурно ще се бори за квота в Шампионската лига.

Аячо се смъкна на 18-а позиция и е съществено заплашен от изпадане.

Тази вечер играят Рен и Пари Сен Жермен.