Младежкият отбор на Фиорентина до 19 години спечели Суперкупата на

...

Димо Кръстев надделя в „българския” финал за Суперкупата на Италия при младежите

Младежкият тим на Фиорентина до 19 години завоюва Суперкупата на Италия в тази възрастова група след победа във финала с 2:1 над Интер. Двама българи бяха титуляри в мача, който се игра на стадиона в Монца. Димо Кръстев стартира в стартовите 11 за Фиорентина, а за Интер цялостен мач изигра Никола Илиев.

Димо Кръстев игра до 79-а минута, когато получи контузия и бе сменен, само че след последния съдийски сигнал насладата бе за неговия тим.

Никола Илиев можеше да открие резултата още във 2-а минута, само че не съумя да означи от чиста позиция, след неприятно върната топка към вратаря от Кръстев.

Фиорентина поведе с гол от фаул на Лоренцо Аматучи в 11-а минута, а Томазо Берти осъществя за 2:0 в 25-а минута след неточност в отбраната на Интер.

Резервата Енох Овусу върна един гол за Интер с удар от воле отвън наказателното поле в 75-а минута, само че до края нов гол не падна и Фиорентина за трети път завоюва трофея./БТА