Министър-председателят на България разкри най-близките си приоритети, като сред тях

...
Министър-председателят на България разкри най-близките си приоритети, като сред тях
Коментари Харесай

Кирил Петков: Ще водя диалог с антиваксърите, фризьорът ми почина от Ковид, защото не искаше да се ваксинира

Министър-председателят на България разкри най-близките си цели, като измежду тях очаквано попаднаха имунизацията и тока.

Кирил Петков съобщи пред публицисти в Брюксел, че това, което желая да направи, е да направи диалог и с хората, които са антиваксъри, тъй като са игнорирани и още повече се капсуловат, а трябвало да чуят техните причини. " Аз също желая да схвана кои са същинските стопери, дали е неверна информация ", сподели министър председателят.

Петков бе помолен да разяснява и труса в обединението във връзка реакцията на единия съдружен сътрудник - Има Такъв Народ, към желанията на държавното управление да вкарват зеления документ в министерствата и цялата администрация.

Премиерът не конкретизира в отговора си партията на Слави Трифонов, само че съобщи, че желае да води разговор с антиваксърите, тъй като тези, които са желали да се имунизират, към този момент са го създали.

" Това, което аз желая да направя, е да направя разговор и с хората, които са антиваксъри, тъй като ги пренебрегваме и още повече се капсуловат хората, да чуем техните причини. Аз също желая да схвана кои са същинските стопери, дали е неверна информация ", изясни министър-председателят.

" Пръсканията с  COVID-19 със самолети - това за мен беше безумно, само че това не бяха безумни хора, те просто имаха информация, която е подправена ", възкликна министър председателят.

И призна, че фризьорът му е бил от тези, които не желаят да се имунизират, само че е умрял от болестта. " Човекът, който ме подстригваше, за жалост, индивидът умря, не искаше да се имунизира ", показа с репортерите Кирил Петков.

" Да, има странични резултати, само че те са доста по-малко от резултата ", добави още министър-председателят, като акцентира, че не е експерт по тематиката, само че проф. Радка Аргирова е.

Със сигурност българите ще имат ток, като въпросът е той да бъде на най-ниската допустима цена и, дори да има нарастване през март, ще се търсят запаси то да не бъде с мащабите, заложени в началото от КЕВР. Това съобщи пред публицисти в Брюксел министър председателят Кирил Петков, представен от бТВ.

По думите му мораториумът на цените на ток, вода и парно ще даде опция за разбор. „ Аз още не знам, да вземем за пример, дали цените на газа са на най-хубавото равнище, какво се случва с азерския газ – тези неща би трябвало да ги знаем. Най-лесно е било досега семействата да заплащат за всички проблеми “, изясни Петков.

Той акцентира, че в случай че анализът покаже риск от разбалансиране на системата, ще има промяна в края на март, само че „ не може без разбор и единствено тъй като някой е предложил, тъкмо през зимния сезон семействата да заплащат повече “.

Планът за възобновяване и развиване е бил измежду обсъжданите в Брюксел тематики. „ Мисля, че ги зарадвахме и тях, че нашата задача да премахнем корупцията в България, която е една от огромните спирачки за проекта, е по-амбициозна и от това, на което те са се надявали “, означи Петков.

По думите му ще има промени в българското предложение за „ да помислим по най-хубавия метод за енергийната система “.

„ Дори и да се забавим с 1-2-3 седмици повече, по-добре е да си свършим по-добре работата, веднъж ни се дават 10% от Брутният вътрешен продукт по този начин “, съобщи Петков, написа dir.bg.

Кирил Петков уточни, че обсъждал тематиката за Северна Македония с ръководителя на Европейска комисия, като е удостоверил позицията на нашата страна, която остава непроменена. По думите му разговорът със Скопие би трябвало да се надгради по линия на инфраструктурата, бизнеса и други значими тематики, за които да се ангажират работни групи от двете страни.

„ Има 65 млн. души на Балканите, само че сме се заградили и разделили и всеки приказва против другите. Ние сме с размера на Франция като пазар, а опциите, които сме осъществили като взаимна работа, са близки до минималното. Когато реториката стане „ Какво има за продобиване “, тогава ще стават по-добре полемиките за взаимни отстъпки по точките, които са ни значими – в това число и правата на българите в Македония, които не би трябвало да се усещат дискриминирани “, безапелационен беше министър председателят.

Той желае да организира среща по въпроса с новия македонски министър председател и петте работни групи да стартират съвещания на месечна база. Именно за този развой е и 6-месечния период, за който Петков по-рано приказва в разнообразни изявленията.

Премиерът изясни и какво чака на идния КСНС по тематиката с РСМ: „ Всички би трябвало да желаеме българските бизнеси да имат по-голям пазар, да има влакова линия, общ културен календар – аз не виждам минус, когато приказваме за тях “.
Източник: petel.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР