Минимална победа с 1:0 над Санта Клара изкачи Спортинг (Лисабон)

...

Спортинг излезе 4-и в Португалия

Минимална победа с 1:0 над Санта Клара изкачи Спортинг (Лисабон) на 3-о място в класирането на португалското състезание. Единствения гол означи Рафиня в 59-ата минута.

" Зелено-белите " чакаха елементарно да стигнат до триумфа, само че противникът им нямаше загуба в предходните си 4 мача, а в три от тях не беше допускал попадение във вратата си. В началото на второто полувреме благополучен рикошет в гърба на Вендел избави Спортинг от сигурен гол. Малко по-късно капитанът Бруно Фернандеш сервира топката на крайници на Рафиня и той опъна мрежата.

Спортинг събра 55 точки и изпревари по голов разлика Брага. Начело са Порто и Бенфика с по 60 точки.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА
Примейра лига 26 кръг, петък 15 март  Спортинг Лисабон 1:0краен резулат  Санта Клара