Милан победи Лече с 2:0 в мач от XXXI кръг

...

Страхотен Леао поведе Милан към топ 4

Милан победи Лече с 2:0 в мач от XXXI кръг на италианската Серия А.

И двете попадения за “росонерите ” вкара португалецът Рафаел Леао, който към този момент има 12 на сметката си в Калчото.

Победата върна “росонерите ” на 5-ото място във краткотрайното класиране.

Те са с 56 точки, изпреварвайки с 2 от към този момент шестия собствен градски противник Интер, а в това време имат еднакъв точков актив с четвъртия Рома, който е с мач по-малко.

Милан пое контрола над играта първоначално, а в 14-ата минута отборът получи дузпа. Тео Ернандес беше спънат в наказателното поле от Федерико Баширото.

Първоначално Даниеле Чифи не се поколеба да уточни бялата точка, само че първичното решение беше анулирано след интервенция на системата за видеоарбитраж ВАР.

В 40-ата минута Леао вкара третия си гол в три мача против този противник с глава след центриране на Тонали.

Милан продължи да господства, само че едвам в 75-ата минута Рафаел Леао направи 2:0 с удар в долния ъгъл.

Седмата загуба от осем дуела не облекчи проблемите на Лече с изпадането, защото тимът на Марко Барони е на две точки над зоната на отпадане, на 16-о място с 28 точки.
Източник: novsport.com