Милан надви Лацио с 2:0 у дома в мач от

...

Милан надви Лацио и оглави Серия А

Милан надделя Лацио с 2:0 вкъщи в мач от седмия кръг на италианската Серия А. " Росонерите " стигнаха до трите точки с два гола след паузата.

Първото рисково състояние в мача бе в последната минута на първото полувреме, когато голмайсторът на Милан Оливие Жиру стреля рисково, само че Иван Проведел направи огромно избавяне.

Пулишич изведе " росонерите " напред, откакто засече центриране на Леао и насочи топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата.

В 73-ата минута Юнус Муса от Милан пропусна добра обстановка да удвои задатъка на отбора си. Пулишич също имаше опция да вкара второ попадение, само че Проведел направи следващо необикновено избавяне.

В 88-ата минута обаче Окафор вкара втори гол за Милан след задължаващ пас на Рафаел Леао.

Така Милан поведе в класирането с 18 точки, с три повече от градския противник Интер, който занапред ще гостува на Салернитана по-късно довечера. Лацио е 14-и със седем пункта.