Милан елиминира Торино след дузпи в осминафинален мач за Купата

...

Милан на 1/4-финал за Купата след победа с дузпи срещу Торино

Милан отстрани Торино след дузпи в осминафинален мач за Купата на Италия. Срещата приключи 0:0 след продължение, само че домакините бяха по-щастливи при осъществяването на дузпи, с цел да триумфрат с 5:4.

Това беше първи мач за водача в Серия " А " в конкуренцията. " Росонерите " се класират за 12-а поредна година за четвъртфинал във втория по стойност шампионат на " Ботуша ".

Първите минути на срещата бяха равностойни. Дзадза опита един отдалечен изстрел, само че топката мина надалеч от задачата. Милан последователно се настани в половината на съперника, само че футболистите в червено-черно допускаха много неточности.

В 21-ата минута Саму Кастийехо изиска дузпа за игра с ръка на защитник на гостите в наказателното поле, само че реферът Паоло Валери остана безгласен.

В 30-ата Ибрахимович стреля мощно, само че над гредата. Междувременно Ринкон и Линети от Торино получиха жълти картони, което разреши на Милан да нападна по-често през центъра.
 Снимка 513499
Източник:

В 37-ата минута гостите даже можеха да поведат, само че Татарашану избави удар на Гояк. В самия завършек на полувремето Ибрахимович пусна остроумен пас към Рафаел Леао, само че той беше блокиран.

В началото на вторто полувреме Пиоли смени Ибрахимович и Кастийехо с Йере Хауге и Чалханоглу. В 46-ата минута Леао се оказа на добра позиция, само че фалцовият му изстрел не затрудни Милинкович-Савич. Малко по-късно португалецът беше изведен на чиста позиция, само че стреля в тялото на вратаря на Торино.

Натискът на Милан ставаше все по-сериозен и единствено за 3 минути гредите на два пъти избавиха Торо. Първо Далот нацели десния непряк дирек, а по-късно и Калабрия, след рикошет в Ансалди, нямаше шанс.

" Биковете " отговаряха с епизодични контри, само че те не бяха рискови. Пиоли пусна още двама съществени футболисти - Тео Ернандес и Франк Кесие. В 71-ата минута Милинкович-Савич отигра неприятно топката и Леао го пресира. И двамата паднаха, а нападателят на Милан изиска безпричинно дузпа. Заради оборване от пейката Донарума получи червен картон.

В 86-ата минута Чалханоглу подаде съвършено към Браим Диас, само че той шутира над вратата. Торино се защитаваше проведено и се стигна до продължения.
 Снимка 513498
Източник:

В тях Торино към този момент можеше да разчита на Белоти, който незабавно насочи диагонален удар, само че Татарашану умерено улови. В 95-ата минута Тео Ернандес опитва отдалечен изстрел, а Милинкович-Савич мазета в корнер.

В последна сметка се стигна дузпи, в които шансът беше на страната на миланистите. Те завоюваха с 5:4.

Торино изпълняваше първи. Андре Белоти, Саша Лукич и Лианко вкараха. Фатална се оказа четвъртата дузпа, изпълнена от Томас Ринкон. След това вратарят Ваня Милинкович Савич беше прецизен, само че Чалханоглу след него оформи крайното 5:4.

За Милан точни бяха Франк Кесие, Тео Ернандес, Сандро Тонали, Алесио Романьоли и Хакан Члакханоглу.

Милан : Татарашану; Калулу, Мусакио (63 - Кесие), Романьоли, Далот; Калабрия (63 - Т. Ернандес), Тонали; Кастийехо (46 - Чалханоглу), Диас, Леао; Ибрахимович (46 - Хауге). Старши-треньор: С. Пиоли

Торино : Милинкович-Савич; Бремер; Н`Кулу, Буонджорно; Войвода, Сегре, Ринкон, Линети, Ансалди; Гояк; Дзадза. Старши-треньор: М. Джампаоло.