МФК ЦСКА и Любимец-13 продължават изключително убедителното си представяне в

...

4 от 4 за ЦСКА и Любимец-13 след драматични обрати

МФК ЦСКА и Любимец-13 не престават извънредно безапелационното си показване в шампионата на Първа лига от МФЛ-Варна. И двата тима записаха победи в четвъртия кръг и не престават без изгубена точка. Успехите им пристигнаха след обрати, като изключително трагичен бе този на Любимец-13.

Без доста от главните си играчи тимът се изправи против Лудогорец Доброплодно, който бе без загуба до момента - две победи и едно реми. " Орлите " поведоха небрежно с 2:0 след два гола на Петър Радев в 1-ата и 9-ата мин. 60 секунди по-късно Иван Атанасов върна едно попадение за Любимец-13. Развръзката пристигна след средата на втората част. В 30-ата мин. Диян Йорданов съумя да изравни, а в 34-ата Мануел Тахмисиян се възползва от превъзходен пас на национала по плажен футбол Илиан Димов-Калкана и донесе успеха на своя отбор с 3:2. Любопитното е, че и четирите триумфа на Любимец-13 до момента са реализирани единствено с 1 гол разлика.

ЦСКА също е с цялостен актив от 12 точки, откакто в четвъртия кръг би Пекарни Чочо с 3:1. Победата обаче не пристигна по никакъв начин елементарно, откакто " пекарите " съумяха да поведат с гол на Диян Атанасов в 17-ата мин. Този резултат се резервира до 27-ата, в която Георги Герасимов съумя да изравни за " алените ". 60 секунди по-късно Илиян Иванов докара нещата до цялостен поврат, а в самия край Стоян Андонов затвърди триумфа за " армейците.

На трето място във краткотрайното класиране се изкачи МФК Дубала. Бронзовият медалист от последния сезон записа третата си поредна победа, като тя също пристигна след поврат - с 2:1 против МФК Макао. " Магазинерите " откриха още във 2-ата мин. посредством Слави Хаджиев. Дубала обаче съумя да стигне до трите точки с две попадения още до почивката. Те бяха дело на Виктор Попов (10`) и на Ивайло Станчев (20`). Донеслият трите точки на отбора си Станчев продължава да е едноличен водач при голмайсторите в Първа лига със своите 7 попадения.

Първата си победа през сезона записа СОД-DSC. " Охранителите " удариха с 2:0 МФК Волов. Попаденията бяха дело на Данаил Дичев в 11-ата и на Делян Колчев в 34-ата мин. Така спечелилите към този момент са с 4 точки, а изгубилите - с 3.

Последният мач от четвъртия кръг донесе и най-убедителния триумф до момента в шампионата. МФК Балерини разруши с 11:0 Godzila. Още до почивката сребърните медалисти от предишния сезон вкараха осем гола, а през втората част стигнаха до още три. Хеттрик осъществя Димитър Стефанов (12`, 13`, 15`), по два пъти точни бяха Николай Илиев (7`, 10`) и Пламен Владимиров (5`, 31`), а по един път се разписаха Петър Петров (3`), Иван Петков (20`), Симеон Георгиев (23`) и Радослав Монев (25`). С този триумф Балерините излязоха пети в класирането с  6 точки, до момента в който " пицарите " остават на дъното без нито една извоювана точка.

Източник: petel.bg