МФК Спартак загуби от естонския Аугур с 4:5 след продължение

...

МФК Спартак ще се бори за 19-ото място в Шампионска лига по плажен футбол след загуба от Естонци

МФК Спартак загуби от естонския Аугур с 4:5 след продължение дуела си от Шампионската лига по плажен футбол в Назаре, Португалия. В постоянното време резултатът бе 4:4.

Варненци поведоха в резултата още в първата минута посредством бразилеца Рафиня, само че в средата на втората третина противникът стигна до цялостен поврат с попадения на Раса и Лепик в границите на минута. Другият кариока в състава на родния първенец - Бокиня, съумя да изравни за Спартак в края на частта. В заключителните 12 минути двата отбора си размениха по два гола - Бокиня бе два пъти прецизен за българите, оформяйки хеттрика си, а за естонците също два осъществя Котер. В продължението гол на Номико попари очакванията на Спартак да играе за 17-ото място.

В събота възпитаниците на Симеон Христов излизат против изгубилия от мача Сотао (Португалия) - Атлас (Гърция) в спор за 19-ата позиция в крайното класиране на най-силния европейски клубен шампионат по плажен футбол. Началният час ще стане явен по-късно довечера.