Масови сблъсъци между футболни хулигани избухнаха по улиците на Неапол

...

Италиански и германски футболни хулигани се биха в Неапол

Масови конфликти сред футболни хулигани избухнаха по улиците на Неапол преди реванша от осминафиналите на Шампионската лига сред “Наполи ” и “Айнтрахт ” (Франкфурт), приключил 3:0.

Привържениците на немския отбор имаха възбрана да участват поради конфликти във Франкфурт около първия дуел. Въпреки това стотици дойдоха в южния град, където пък локалните ги чакаха с подготвеност за нови ексцесии.
 Снимка АП/БТА

“Айнтрахт ” завоюва жалбата си против възбраната, наложена от Италианското вътрешно министерство, само че се отхвърли от полагащите му се билети и прикани почитателите си да не пътуват за Италия.

В часовете преди мача обаче рейсове, с които германците били транспортирани до хотелите си, били атакувани с пиротехника от италианци.

Според ANSA, по улиците на Неапол били ситуирани към 800 полицейски чиновници. Те бяха атакувани с маси и столове в централните региони на Неапол, демонстрират видеозаписи, оповестени в обществените мрежи, а полицейски коли бяха разпален.

Има нанесени вреди по улици, заведения, магазини, други здания и така нататък
Три италиански тима са на четвъртфиналите
Снощи станаха ясни и последните четвъртфиналисти в Шампионската лига - “Наполи ” и “Реал ” (Мадрид).

“Небесносините ” биха с 3:0 “Айнтрахт ”, по този начин общият резултат е 5:0. На реванша осъществиха Виктор Осимен (2) и Пьотър Зелински.

Така отборът се причисли към “Милан ” и “Интер ”. Италия не бе имала три четвъртфиналисти в ШЛ от 2006 година насам.

Останалите тимове в тази фаза са “Манчестър Сити ”, “Челси ”, “Байерн ” (Мюнхен), “Бенфика ” и “Реал ” (Мадрид), който единствен брани достойнството на Испания.

Снощи “белите ” не разрешиха на “Ливърпул ” даже да намерения за знамение - 1:0 (5:2 в първия мач). “Червените ” започнаха добре, типично нападателно и можеха да открият резултата. Домакините обаче се оправиха с този взлом и по-късно дуелът вървеше за тях. Карим Бензема означи към края на срещата.

Жребият е в петък от 13 часа наше време.
Източник: clubz.bg