Мария Мицова отпадна във втория кръг на международния турнир по

...

Мария Мицова отпадна във втория кръг на турнир по бадминтон в Бърно

Мария Мицова отпадна във втория кръг на интернационалния шампионат по бадминтон в чешкия град Бърно с награден фонд 25 хиляди $.

22-годишната българка загуби от състезаващата се за Израел рускиня Ксения Поликарпова, седма сложена, с 15:21, 17:21 за 32 минути.

Мицова поведе при започване на първия гейм, само че Поликарпова изравни, след което направи мощна серия до 18:9 и до края удържа задатъка си.

Във втората част се игра точка за точка, а едвам в края Поликарпова поведе с 20:16 и затвори мача след 21:17.

В първия си дуел за деня Мицова победи рускинята Наталия Перминова с 21:13, 8:3 и отвод на съперничката й.

За българката това е едвам втори интернационален шампионат след претърпяна интервенция на двата крайници.

На двойки мъже Пейо Бойчинов и Иван Панев изгубиха в първия кръг от датчаните Йепе Бай и Микел Микелсен с 12:21, 9:21 за 21 минути.

В това българското присъединяване в Бърно завърши. Следващата седмица в София следва Баболат интернационален шампионат по бадминтон с присъединяване на състезатели от над 30 страни.