Мариус Копил ще играе на четвъртфинал на Sofia Open 2018

...

Мариус Копил ще играе с Жил Мюлер на 1/4-финал на Sofia Open 2018

Мариус Копил ще играе на четвъртфинал на Sofia Open 2018 с поставения под №3 Жил Мюлер от Люксембург. Румънецът завоюва най-краткия досега осминафинал против словенеца Блаж Кавчич със 6-2, 6-2 за 1 час и 8 минути. Срещата се игра в помощната зала на " Арена Армеец ".

Всички резултати на Sofia Open 2018

Схемата е за 28 тенисисти, като четирима прескачат първия кръг

Копил потвърди, че вчерашната му победа над №5 Робин Хаасе (Холандия) не е случайност. Той поведе доста бързо 2-0 гейма и с нападателна игра диктуваше събитията на корта. Първият сет беше извоюван след втори пробив със 6-2 за 28 минути.

Кавчич се опита да се върне в мача при започване на втората част, само че изпусна три благоприятни условия за пробив. Копил продължи да сервира чудесно и доближи до своите шансове в шестия гейм. Той съумя да осъществя четвъртата, с което мачът на процедура завърши.

Победителят направи 12 аса против нито един за неговия конкурент. Кавчич приключи с 53% на първи сервис, което е индикатор за сигурна загуба.