Марица победи заслужено Спартак (Плевен) в среща от първия кръг

...

Марица започна годината със заслужена победа над Спартак

" Марица " победи справедливо " Спартак " (Плевен) в среща от първия кръг от пролетния дял на шампионата във Втора лига. Пловдивчани надиграха тотално своя конкурент и завоюваха с 1:0, като разликата можеше да бъде и по-осезаема, в случай че не бяха многото пропуски и положителните намеси на вратаря на гостите.
Прочетете още
Срещата стартира равностойно, като гостите първи стигнаха до заплаха. В 11-та минута Клаубер Сантана се измъкна зад пловдивската отбрана, само че Илия Николов излезе и избави удара му. Това се оказа и най-чистото състояние за гостите въобще в мача. В ответната офанзива Радослав Апостолов стреля доста рисково, само че топката мина около гредата. В 18-та минута Мартин Газиев откри с съвършен дълъг пас Димитър Аврамов. Той напредна и центрира за Станислав Маламов, който стреля от воле, само че бранител блокира. В 26-та минута Валентино Макавеев извърши доста жестоко нарушаване посрещайки с бутоните напред Милен Танчев. Плевенският играч бе осъден единствено с жълт картон. Последваха две доста хубави, бързи офанзиви на маричани, които бяха спрени в последния миг. В 41-та минута Соломон Джеймс извърши дълъг тъч, пращайки топката на главата на Валери Домовчийски, само че вратарят Богомил Цинцарски отрази удара. Две минути по-късно Милен Танчев изненада плевенчани с удар от центъра, само че топката профуча около сглобката на вратата. Гостите имаха две положителни офанзиви през първата част, само че защитата на " Марица " се оправи добре и не се стигна до нищо рисково.

През втората част " Марица " надигра тотално своя противник. Плевенчани по този начин и не съумяха да застрашат вратата на " жълто-сините " нито един път. Почти от самото начало играта се водеше в половината на гостите, а офанзивите и ударите към вратата на Цинцарски се редяха едни след други. В 49-та минута Станислав Маламов бе изведен на позиция вляво, само че би неопределено. Минута по-късно Веселин Марчев стреля от дребен ъгъл, само че вратарят мазета пред погледа на Валери Домовчийски. В 54-та минута още веднъж Маламов нанесе прекрасен удар, само че след рикошет топката излезе в корнер. Играчите на " Марица " още повече ускориха натиска си, а гостите не успяваха въобще да изнесат топката отвън половината си. " Жълто-сините " печелеха съвсем всяка първа топка и единоборство. В 69-та минута Цинцарски избави нов сигурен гол след удар с глава на Станислав Маламов. Стражът се намеси решаващо и след диагонален удар на Димитър Аврамов малко по-късно. Радослав Апостолов се озова в отлична позиция и стреля по въздух, само че топката бе избита от голлинията. Последва меле и нов, този път на Валери Домовчийски, който пък бе блокиран. В 75-та минута и Веселин Марчев нямаше шанс след добър удар с глава. Най-сетне, 82-та минута, Радослав Апостолов реализира заветната цел, отбелязвайки единственото попадение в мача. Валери Домовчийски получи топката в наказателното, пусна пас към Апостолов, който от близко осъществя по този начин значимия гол. До края на срещата маричани не поемаха никакви опасности и завоюваха срещата, като на два пъти имаха късмет и за второ попадение. Гостите пробваха да изнесат играта по-напред в последните минути, само че не стигнаха до нищо рисково.

Така " Марица " започва сполучливо пролетния полусезон и записа значима победа. Възпитаниците на треньора Николай Димитров заемат седмо място все още с 25 точки. Следващата събота, 18 февруари, " жълто-сините " гостуват на " Литекс " в Ловеч.

Официален дебют за " Марица " в срещата против " Спартак " (Плевен) записа нападателят Георги Трифонов, който влезе в игра в края второто полувреме.

Всички доходи от дуела бяха дарени на легендата на " Марица " Веселин Тосев, чиито дом бе опожарен. Самият той също поддържа обичания си клуб от трибуните.

МАРИЦА: Илия Николов, Мартин Газиев, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Соломон Джеймс, Милен Танчев (Ифеани Дейвид), Радослав Апостолов, Христиан Димитров (Петър Атанасов), Валери Домовчийски © (Георги Трифонов), Веселин Марчев, Станислав Маламов (Симеон Вешев). РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Олджай Алиев, Илиян Йорданов, Йордан Пейчинов, Стефан Попов. Треньор: Николай Димитров

СПАРТАК (Плевен): Богомил Цинцарски, Алекс Георгиев (Георги Георгиев), Виктор Иванов, Иво Върбанов ©, Валентино Макавеев (Лъчезар Ковачев), Клаубер Сантана, Руси Чернаков, Васил Шопов, Стивиян Макавеев (Васил Божинов), Стефан Христов (Иван Тренчев), Филип Колев (Боримир Карамфилов). РЕЗЕРВИ: Станислав Антонов, Димитър Калчев, Петър Стефанов. Треньор: Красимир Бислимов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Милен Танчев (М)/Валентино Макавеев, Иван Тренчев (С)

СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: Горско стопанство: Мартин Марков, АС1: Георги Великов, АС2: Иван Иванов, 4-ТИ: Геро Писков, СН: Венцислав Гаврилов
Източник: trafficnews.bg