Марица Пловдив допусна петото си поредно поражение в груповата фаза

...

Марица с пета поредна загуба в Шампионската лига

Марица Пловдив позволи петото си следващо проваляне в груповата фаза на Шампионската лига по волейбол за дами. В среща от група " Е " българките отстъпиха с 0:3 (20:25, 9:25, 20:25) вкъщи против Хемик Полице.

Старши-треньорът на пловдивския тим Борислав Крачанов стартира със стартов състав: Лора Славчева, Добрина Христоскова, Виктория Коева, Мария Кривошийска, Боряна Ангелова, Ива Дудова и либерото Мила Пашкулева.

Полякините имаха цялостно предимство по време на целия дуел, само че бяха изключително безапелационни във втората част, когато победиха с 25:9.

В първия и в третия гейм българският първенец съумя да доближи до 20 точки, само че не откри противопоставяне на мощната игра в офанзива на Хемик и дуелът завърши след единствено 75 минути.

Ива Дудова осъществя 10 точки за Марица, а Боряна Ангеова, Добрина Христоскова и Виктория Коева прибавиха по 6 точки.

За гостите Майра Кларо се отличи с 10 точки.

В последния си мач от тазгодишното издание на шампионата Марица Пловдив гостува на Търговище. Двубоят в Румъния е на 8 февруари.