Марина Сивенова загуби двубоя си от първи кръг на турнира

...

Загуби за Елина Георгиева и Марина Сивенова на Странджа

Марина Сивенова загуби дуела си от първи кръг на шампионата "Странджа " в категория до 57 кг след преустановяване от рефера в трети рунд против представителката на Румъния Лакрамиоара Перижок. Сивенова е носителка на купа "Балкан " 2018 при девойките, само че макар доблестното си показване, трябваше да отстъпи пред съперничката си от северната ни съседка.

Първият рунд бе тежък за Сивенова, която постоянно биваше притискана до въжетата и бе обсипана с комбинации от страна на румънката. Нашата състезателка даже изпадна в нокдаун в първата част, а във втората още веднъж мъчно удържаше непрестанните офанзиви на по-активната си противница. Втората половина на втория рунд бе много по-добра за Сивенова, която стартира по-смело да настава напред и да прави попадения с дясната си ръка, само че при започване на последния рунд съдията още веднъж трябваше да отброява, и то два пъти. След втория случай реферът на кръга реши да приключи дуела в интерес на Лакрамиоара Перижок.

Другата ни представителка в тази категория - звездата ни Станимира Петрова - стартира акцията си в шампионата на 17 февруари в утринната сесия (11:00 часа) против победителката от двойката Рамила Али (Румъния) - Исамари Акино (САЩ).

Българката Елина Георгиева загуби дуела си в категория до 54 кг на "Странджа " против представителката на Филипините Айра Вийегас с единомислещо съдийско решение (0-5 гласа). Единствено италианският рефер даде третия рунд в интерес на нашата състезателка, а останалите отсъждания са в интерес на съперничката, която бе с противоположен гард.

Преди нея в същата дивизия победа реализира Златислава Чуканова, която продължава към четвъртфиналите във вечерната сесия на 17-и.

Официалното разкриване на "Странджа " ще се организира в 18:00 часа, а вечерната сесия дуели е от 18:30. Турнирът ще се организира в зала "София " сред 14 и 19 февруари.