Манчестър Юнайтед постигна много трудна победа с 1:0 при визитата

...

Шедьовър на Бруно донесе труден успех на Юнайтед

Манчестър Юнайтед реализира доста сложна победа с 1:0 при визитата си на Бърнли от VI кръг на британската Висша лига.

Красив гол от воле на капитана Бруно Фернандеш тъкмо преди почивката даде глътка въздух на „ алените дяволи “ и прекъсна серията им от 3 провали.

Преди почивката попадение на Джони Еванс бе анулирано, а домакините удариха греда, само че след нея те не съумяха да застрашат съществено Андре Онана и изгубиха за 4-и път през сезона, с цел да останат на последно място в класирането със единствено 1 точка.

Гостите пък към този момент са 8-ми с 9 в своя актив, откакто започнаха уикенда в долната половина на таблицата.

Те започнаха мощно срещата и още в първите секунди удар на Маркъс Рашфорд се спря във външната част на мрежата.

В 7-ата минута Фернандеш насочи рисков шут, само че вратарят на домакините избави.

Не след дълго сътрудника му Андре Онана също трябваше да демонстрира класа и го стори, избивайки в корнер шут на Зеки Амдуни.

Последният удари гредата в 17-ата минута, а в 25-ата Юнайтед вкара гол посредством Джони Еванс, само че попадението бе анулирано поради засада на Расмус Хойлунд.

Така се стигна до последните секунди на първото полувреме, когато „ алените дяволи “ откриха резултата със страховит гол.

Записалият своя мач №200 с екипа им Джони Еванс откри с дълго подаване Бруно Фернандеш, който засече от воле и не остави шансове на вратаря – 1:0.

Така Манчестър Юнайтед се отдръпна на отмора с най-малък задатък, който след почивката съумя да резервира.

В заключителните минути формален дебют за отбора на Ерик загар Хаг записа последното лятно попълнение Софиан Амрабат, а след контузия се завърна Рафаел Варан.
Източник: novsport.com