Манчестър Юнайтед и Лийдс играят на Олд Трафорд при резултат

...

НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед - Лийдс 0:1, натиск на червените дяволи

Манчестър Юнайтед и Лийдс играят на " Олд Трафорд " при резултат 0:1  в отсрочен мач от 8-я кръг на Висшата лига.

Още във втората минута  Бруно Фернандеш загуби елементарно топката, а Патрик Бамфорд направи отлично двойно подаване с Уилфред Нонто, който съумя с акуратен удар по тревата, да преодолее Де Хеа и да открие резултата - 1:0 за Лийдс.

В 8-а минута Луис Синистера не съумя да продължи срещата, откакто получи травма и бе наложително сменен от Крисенсио Самървил. Само три минути по-късно гостите още веднъж можеха да отбележат, откакто Джак Харисън центрира отляво, а Паскал Струик бе на чудесна позиция, само че не съумя да нанесе добър удар, а Де Хеа мазета от голлинията. Малко по-късно след центриране, отскочилата топка попадна в Марсел Забицер, който опита изстрел от въздуха, само че бе безпределно неакуратен.

В 18-а минута Александър Гарначо получи страховит пас от Бруно Фернандеш, а младият състезател овладя и стреля по посока на вратата на Лийдс, само че топката мина на сантиметри от дясната греда на Мелие. Пет минути по-късно пред гостите се появи нов проблем, откакто Паскал Струик не се усещаше добре и заради травма на главата бе наложително сменен от Жуниор Фирпо.

Александър Гарначо остана очи в очи с вратаря на Лийдс в 27-а минута, като нападателят мина добре около стража на съперника, само че не съумя да приключи, откакто Вьобер изчисти пред голлинията. По-малко от 120 секунди след тази обстановка Рафаел Варан се бе присъединил в нападание и насочи удар с глава от сложна позиция, само че Мелие внимаваше и съумя да улови.

Манчестър Юнайтед:  1. Давид де Хеа, 23. Люк Шоу, 6. Лисандро Мартинес, 19. Рафаел Варан, 20. Диого Далот, 17. Фред, 15. Марсел Забицер, 49. Алехандро Гарначо, 8. Бруно Фернандеш, 10. Маркъс Рашфорд, 27. Вут Вегхорст

Лийдс:  1. Илан Мелие, 21. Паскал Струик, 39. Максимилиан Вьобер, 5. Робин Кох, 2. Люк Ейлинг, 28. Уестън МакКени, 12. Тайлър Адамс, 29. Уилфред Нонто, 11. Джак Харисън, 23. Луис Синистера, 9. Патрик Бамфорд