Манчестър Сити завърши 2023 година с издънка – 1:1 срещу

...

Сити се подхлъзна срещу Евертън, Юнайтед би трудно

Манчестър Сити приключи 2023 година с издънка – 1:1 против Евертън.

Ерлинг Холанд се нуждаеше от здравна помощ след конфликт с Бен Годфрей първоначално, само че откри резултата в 24-ата минута, завършвайки превъзходна офанзива. Това е 21-о попадение за него във Висшата лига от лятото. И 27-о във всички шампионати.

В лудото второ полувреме Евертън изравни посредством отличен гол на Демарай Грей в 64-та минута. Сити натисна обезверено, в това число в 11-те минути добавено време, само че не стигна до нов гол.

Шампионът на Англия изостава на четири точки от първия. Артилеристите обаче имат мач по-малко – аудиенция на Брайтън по-късно през днешния ден. Сити има 36 точки, Арсенал – 40. Евертън има 15 точки – две повече от 18-я Уулвърхемптън.

Градският съперник Манчестър Юнайтед победи мъчно с 1:0 точно Уулвърхемптън по-рано през днешния ден. Единственото попадение вкара Маркъс Рашфорд.. После обаче се разписа за 12-и път като запаса. Рашфорд вкара четвърт час преди края, с цел да качи Юнайтед на четвърто място. Червените дяволи имат 32 точки – две повече от петия Тотнъм.

Иначе в 84-ата минута Рашфорд още веднъж матира Са, само че попадение не беше зачетено след интервенция на ВАР. Причината – игра с ръка в офанзивата за гола. В четвъртата минута на добавеното време Де Хеа избави трите точки за Юнайтед, изваждайки удар на Раул Хименес.
Източник: flashnews.bg