Манчестър Сити продължава с изключителното убедителното си представяне от началото

...

Миг за историята: Ман Сити продължава да гази и да чупи рекорди

Манчестър Сити продължава с изключителното безапелационното си показване от началото на сезона във Висшата лига. „ Гражданите “ завоюваха с 4:0 гостуването на Суонси от 17-ия кръг на Премиършип. По този метод воденият от Хосеп Гуардиола счупи върха за най-вече поредни победи в британския шампионат, който до този миг се държеше от Арсенал – 14 следващи триумфа. Манчестър Сити към този момент има 15 следващи победи в британското състезание. Освен това „ небесносините “ записаха и най-силният старт в историята на Висшата лига.

Манчестър Сити имаше превъзходство в мача през цялото време. Пред Серхио Агуеро се откри отлична опция още в 6-та минута, само че не съумя да откри задачата. Лукаш Фабиански се наложи да се намесва решаващо в 7-та минута и да отразява удар на Фернандиньо.

Джордан Аю насочи прекрасен удар от границата на наказателното поле на Манчестър Сити, само че Едерсон избави.

Манчестър Сити поведе в резултата в 27-та минута, когато Бернардо Силва центрира в наказателното поле на Суонси, където Давид Силва бе оставен непокрит и от близко вкара топката във вратата на Фабиански.

Манчестър Сити можеше да вкара втори гол в 30-та минута, когато Серхио Агуеро направи отличен удар, само че Фабиански избави.

Манчестър Сити удвои своята преднина в 34-та минута, когато Кевин Де Брюин завъртя доста добре топката и я вкара във вратата на Фабиански.

Серхио Агуеро насочи доста прекрасен удар в 51-та минута, само че Фабиански още веднъж избави.

Манчестър Сити вкара трети гол в 52-та минута, когато Рахийм Стърлинг взаимодейства с Давид Силва, който от близко не пропусна да вкара своя втори гол в срещата.

Серхио Агуеро направи нов непростителен пропуск в 63-та минута, когато след добър дрибъл стреля неопределено в навън.

Манчестър Сити осъществя четвърти гол в 85-та минута, когато Серхио Агуеро навърза двама футболисти на Суонси, след което вкара топката във вратата на Фабиански.

След този триумф Манчестър Сити е водач в класирането с 49 точки, до момента в който Суонси е финален с 12 точки.

Нюкасъл загуби с 0:1 при семейството си на Евертън от 17-ия кръг на Висшата лига.

Единственото попадение в срещата означи Уейн Рууни в 27-та минута.

Микел Мерино можеше да изравни резултата в 38-та минута, само че след удара му топката срещна левия дирек на вратата на Евертън.

Карл Дарлоу направи необикновено избавяне в 41-та минута, когато отрази удара с глава на Гилфи Сигурдсон.

Нюкасъл приключи мача с човек по-малко, откакто Джонджо Шелви бе изпъден в добавеното време на срещата за втори жълт картон.

Евертън е десети с 22 точки, до момента в който Нюкасъл е шестнадесети с 15 точки.

Лестър под управлението на Клод Пюел реализира четвърта поредна победа в британското състезание, откакто победи с 4:1 като посетител Саутхемптън в мача от 17-ия кръг на Висшата лига.

Рияд Марез откри резултата в 11-та минута.

Шинджи Оказаки удвои преднината на Лестър в 32-та минута.