Макаби Тел Авив победи Брейдаблик с 2:1 в мач от

...

Макаби Тел Авив спечели първия мач за деня от Лигата на конференциите

Макаби Тел Авив победи Брейдаблик с 2:1 в мач от 5-ия кръг на Лигата на конференциите. Израелците си осигуриха класиране в елиминационната фаза на конкуренцията.

Гостите откриха резултата в 35-ата минута на стадион " Копавогсвелюр " в Коупавогюр. Бившият нападател на Лудогорец Дан Битон бе прецизен за израелския клуб.

След почивката Дор Перец бе близо да удвои задатъка на отбора си, само че негов гол бе анулиран след намесата на ВАР заради игра с ръка.

Вместо това домакините изравниха Гисли Ейолфсон получи подаване от Кристин Стейндорсон и възобнови равенството.

Възпитаниците на някогашния нападател на ирландския народен тим Роби Кийн възвърнаха преднината си в 82-ата минута. Еран Захави направи резултата 2:1 с удар от отдалеченост.

В добавеното време на конфликта гол на Ошер Давида не бе зачетен поради нарушаване, а Гисли Ейолфсон бе изпъден след втори жълт картон за жестоко нарушаване.

Макаби Тел Авив заема лидерската позиция в класирането с актив от 12 пункта. Брейдаблик остава на последното 4-о място в подреждането на група " В " без извоювана точка.

От 19:45 часа стартира другият дуел от групата сред Гент и Заря Луганск.