Мачът на най-добрия български тенисист Григор Димитров от първия кръг

...

Прекъснаха мача на Григор заради дъжд

Мачът на най-хубавия български тенисист Григор Димитров от първия кръг на Откритото състезание на Англия беше пресечен поради дъжд.

Поставеният под номер 21 Димитров сервираше за първия сет при 5:1 гейма и 15:15 по-късно повече от 20 минути игра против квалификанта Шо Шимабукуро (Япония), когато заваля. Двубоят беше пренасрочен за през днешния ден, откакто през вчерашния ден беше отсрочен поради дъжд.
 Григор Димитров няма да играе през днешния ден дуела си от Уимбълдън

Заради неприятното време

Първата ракета на България Виктория Томова пък би трябвало да доиграе по-късно срещата си от първия кръг при дамите против 27-ата в схемата Бернарда Пера (САЩ). Мачът стартира през вчерашния ден, само че беше изместен за този следобяд поради преваляванията в английската столица във вторник, които объркаха цялата стратегия на шампионата за деня.

Софиянката загуби първия сет с 6:7(3), след което завоюва подаването си на старта на втората част, а при 40:40 във втория гейм срещата беше прекъсната. Томова навакса ранен пробив пасив, след което осъществя поврат и при 6:5 сервираше за сета, само че не се възползва. В тайбрека Пера взе четири следващи разигравания, с цел да поведе в резултата преди прекъсването на играта при започване на втората част.