Луиш Диас вкара два гола и Колумбия победи с 3:2

...

Колумбия победи Перу в мача за третото място на Копа Америка

Луиш Диас вкара два гола и Колумбия победи с 3:2 Перу в мач за третото място на футболния шампионат Копа Америка. Тази нощ от 03:00 българско време пък домакинът на шампионата Бразилия ще си оспорва първото място с историческия районен противник Аржентина.

Перу откри в 28-та минута на стадион " Мане Гаринча " в Бразилия с гол на Йошимар Йотун, който получи топката от Кристиан Куева и трансферира вратаря на колумбийците. Те обаче изравниха в 49-таа, откакто Хуан Куадрадо откри междина в стената от пряксвободен удар и изпрати топката зад вратаря Педро Гайесе.

Колумбия поведе за първи път в 66-ата минута, когато вратарят Камило Варгас изрита топката зад бранителите на Перу, а Диас я овладя и преодоля Гайесе очи в очи за 2:1.
Джанлука Лападула изравни още веднъж в 82-та минута, само че вторият гол на Диас реши мача. Той бе прецизен в добавеното време с удар отвън наказателното поле, който се отклони от бранител на Перу и излъга вратаря Гайесе.

Източник: cross.bg