Лудогорец стартира в Лига Европа с грандиозна победа с 5:1

...

Велик старт на Лудогорец в Лига Европа

Лудогорец започва в Лига Европа с грандиозна победа с 5:1 над съветския ЦСКА Москва. С този резултат започнаха " орлите " борбата в група Н. Срещата стартира мощно за Лудогорец и още в 7-ата минута Лукоки избяга от опеката на Магнусон и стреля, само че топката срещна гредата. При добаваката Вандерсон би технично, само че в навън. В 11-ата минута руснаците вледениха почитателите на българите. След центриране на Никола Влашич от фаул, младият Игор Дивеев се отскубна от Стефан Баджи и с глава не остави шансове на Ренан - 1:0 за ЦСКА. Последва огромен напън на Лудогорец. В 15-ата минута Сисиньо центрира отдясно за Марселиньо. Българският национал би с глава, само че именитият пазач на руснаците Игор Акинфеев избави, избивайки в напречната греда. Последва добър пробив на Недялков, който откри Кешерю. Румънецът би от придвижване, само че бе спрян от Акинфеев. След това пък Марселиньо направи самостоятелен пробив и би, само че в навън. ЦСКА Москва можеше да вкара втори гол в 33-ата минута. Тогава Марио Фернандес се отскубна от Вандерсон и от дребен ъгъл би, само че Ренан бе на мястото си.

Второто полувреме стартира феноменално за Лудогорец. В 48-ата минута Сисиньо проби отдясно, само че бе блокиран. Топката попадна във Вандерсон, който би с десния крайник, Акинфеев не се намеси добре и топката влезе в мрежата му - 1:1/ Само 120 секунди по-късно обратът бе факт. Играещият доста мощно Недялков подаде отляво, Джоди Лукоки избяга от отбраната на ЦСКА Москва и с десния крайник просто насочи кълбото в съветската врата. В 52-ата минута еуфорията бе цялостна. Вандерсон подаде дълъг пас към Кешерю. Румънският таран засече красиво от въздуха и топката с грациозен фалц влезе за трети път в мрежата на Акинфеев - 3:1! В 68-ата минута Кешерю още веднъж беше в прегръдките на своите съотборници, като бе прецизен след пас на Недялков.. В 73-ата минута румънецът оформи и своя хеттрик. Той бе прецизен от дузпа, отсъдена за нарушаване на Акинфеев против Марселиньо. Успехът с 5:1 бе първият за БГ отбор над съветски на нашата територия. В другия мач от групата Еспаньол и Ференцварош приключиха 1:1
Източник: standartnews.com