Лудогорец не допусна грешка срещу Локо Сф и победи с

...

Лудогорец обърна Локо Сф

Лудогорец не позволи неточност против Локо Сф и победи с 3:1 в " Надежда ". Така първенците се върнаха на победния път в Първа лига, откакто в предния кръг приключиха 2:2 с Ботев Пд. И в този момент на играчите на Ивайло Петев се наложи да вършат цялостен поврат за трите точки.
Домакините поведоха посредством Диого Тейшейра (12), който се възползва от неточност на централния бранител Ноа Сонко Сундберг. Шампионите не съумяха да изравнят преди почивката, само че в 59-ата мин. стигнаха до гол, откакто Руан Крус приключи многоходова композиция с техничен удар.
Клод Гонсалвеш (67) с глава даде задатък на гостите, а интригата умъртви Кайо Видал (76) след неуместно недоразумение в защитата на " железничарите ".
Лудогорец записа пети триумф от началото на сезона и се изкачи до пето място в класирането с 16 т., 12 по-малко от водача Локо Пд, който обаче е с два мача повече.
" Първото полувреме беше по-лежерно. Допуснахме неточност в първата им офанзива и им позволихме да ни вкарат гол. Ако бяхме вкарали първи, мачът тръгваше друго. Втората част беше по-добра за нас. Намерихме правилния темп. Играчите не са подценили мача. В част от обстановките фокусът не беше на равнище.
Всеки мач е тежък за нас. Трябва да сме подготвени за идващите дуели. Имаме положителни играчи в състава и всеки може да получи късмет ", сподели Ивайло Петев.
" Доволен съм от момчетата. Играха добре до 60-ата мин. До първия им гол се представихме мощно, контролирахме дуела. Можехме да създадем още рискове пред тяхната врата. След първия им гол загубихме средата на терена. Трудно е да се играе 90 мин. против Лудогорец на високо равнище.
Вярвам, че тръгваме нагоре. Очаква ни мач против различен мощен тим, кандидат за купата (ЦСКА). Ако повторим тази игра, уповавам се да успеем да изненадаме ЦСКА ", сподели сътрудника му Данило Дончич.

efbet Лига
X кръг
Локо Сф - Лудогорец 1:3 1:0 Тейшейра (12) 1:1 Круз (59) 1:2 Гонсалвеш (67) 1:3 Видал (76); Ботев Пд - ЦСКА 1:2 0:1 Линдсет (21) 0:2 Назон (67-д) 1:2 Балоянис (79); Локо Пд - Славия 2:0 Конте (69 и 72); Левски - Етър 1:0 Митков (81); Ботев Вр - Берое 1:0 Генов (56), ЧК: Минго (Б-84); ЦСКА 1948 - Черно море 1:1 0:1 Ат. Илиев (45+2) 1:1 Кяртансон (73); Арда - Хебър 3:1 1:0 Т. Йорданов (18) 1:1 Г. Николов (70) 2:1 Боруков (76) 3:1 Митев (85); Пирин - Крумовград 1:0 Бенгюзов (45+2-д).
16. Етър    9    1    1    7    7:16     4
XI кръг: през днешния ден, 17.00: Берое - ЦСКА 1948; 19.30: Черно море - Ботев Пд; на следващия ден, 15.30: Хебър - Ботев Вр; 18.00: Славия - Левски; 20.30: Лудогорец - Локо Пд; четвъртък, 15.30: Етър - Пирин; 18.00: Крумовград - Арда; 20.30: ЦСКА - Локо Сф.

Втора лига
X кръг
Спартак - Септември 1:2 1:0 Начев (45+1) 1:1 Бадара (68) 1:2 Митков (72); Марек - Спартак Пл 4:1 1:0 Каймакански (54) 2:0 Ганчев (67) 3:0 Стойнев (78) 4:0 Гогов (89) 4:1 Пицолис (90); Марица - Дунав 0:1 Минчев (21); ЦСКА 1948-2 - Лудогорец-2 2:1 0:1 Бр. Костадинов (45+2) 1:1 Виячки (65) 2:1 Русинов (87); Спортист - Литекс 0:1 Игнатов (24); Янтра - Черноморец Бч 1:3 1:0 Д. Младенов (4) 1:2 Нсонде (65 и 70) 1:3 Цачев (88); Черноморец Бс - Монтана 0:1 Ежике (44); Бдин - Струмска популярност 1:0 Тодоров (55); Беласица - Добруджа 1:1 0:1 Пиргов (2) 1:1 Вангелов (56).

18. Спортист    10    1    3    6    9:16     6
XI кръг: през днешния ден, 14.15: Дунав - Марек; на следващия ден, 17.00: Струмска слава  - Беласица; Спартак Пл - ЦСКА 1948-2; 18.00: Монтана - Бдин; 18.30: Черноморец Бч - Черноморец Бс; в четвъртък, 17.00: Септември - Марица; Добруджа - Спартак Вн; Лудогорец-2 - Спортист; в петък, 19.30: Литекс - Янтра.>
Източник: duma.bg