Лудогорец и Левски завършиха 0:0 в отложен мач от Първа

...

Левски изпусна Лудогорец, ЦСКА-София ще зимува на върха

" Лудогорец " и " Левски " приключиха 0:0 в отсрочен мач от Първа лига в Разград - последен в родния шампионат за календарната година. След броени дни двата отбора ще спорят и за Купата - още веднъж на терена на " орлите ".

А равенството остави ЦСКА-София на върха през зимата - с една точка повече от първенеца при към този момент еднакъв брой дуели - по 18. " Левски " е шести - на 14 т. от " алените ".

Днес " сините " съжаляват повече за трите точки, защото пропуснаха повече и по-чисти положения. Те имаха отявлено предимство от началото доникъде на второто полувреме. Техен гол не бе зачетен с ВАР, удариха греда... Преди почивката видеоасистентът се намеси и анулира пък дузпа за домакините.

" Лудогорец " и " Левски " играха мудно през първото полувреме, само че сътвориха две положения за гол.

Георги Миланов пропусна за " сините " с неакуратен удар от няколко метра, а Кирил Десподов сътвори рисковата обстановка за домакините. Негов пас бе кръстосан пред вратата на " Левски ", а след рикошета топката закачи ръката на Келиан ван дер Каап. Станислав Тодоров в началото даде дузпа, само че я анулира след видеоповторение, при което бе регистрирано, че има рикошет от съотборник на " синия " защитник.

" Левски "  натисна " Лудогорец " през втората част, зареди рискове и съумя да стигне до гол, който остана незачетен. В 62-ата минута Георги Миланов стреля от дъгата и топката рикошира в гърба на Роналдо, след което трансферира Серджио Падт и влезе в мрежата.

Халфът обаче удари в лицето състезател на " Лудогорец " преди шута и Тодоров отсъди нарушаване след нов видеопреглед, като подвигна и жълт картон на Миланов.

" Левски " сътвори идващото си състояние в 70-ата минута. Влезлият като запаса Ивелин Попов дриблира в наказателното поле и подаде наляво за Марин Петков, който насочи диагонален удар. Топката обаче се отби от гредата и се търкулна пред голлинията.

В 80-ата минута и " Лудогорец " получи отлична опция да открие - единствената си след антракта. След безредие в наказателното поле на " Левски " топката попадна в Доминик Янков на отлична позиция, само че националът стреля неопределено.

Филип Кръстев също направи сериозен пропуск за " Левски " в заключителните минути.