Локомотив записа много важна победа у дома срещу Берое с

...

Локо остана в борбата за топ 6 след успех над Берое

Локомотив записа доста значима победа вкъщи против Берое с 2:0. Двубоят беше решен след 80-та минута, когато Преслав Боруков и Бирсент Карагарен донесоха триумфа за домакините. Мачът завърши и след два червени картона по един за двата тима.

В 8-та минута Джонатан Перейра се опита да трансферира Рейдър, само че топката излезе в навън.

В 18-та минута Преслав Боруков стреля от границата на пеналта, топката рикошира в състезател на Берое и излезе в корнер, само че след неговото осъществяване не се случи нищо забавно.

В 34-та минута Лебон подаде към Серкан Юсеин, който стреля, само че Рейдър съумя да избие в корнер. Това беше и първия прецизен удар в мача. След осъществяването на ъгловия удар последва изстрел на Мариани от отдалеченост, който мина в навън.

В 44-та минута удар на Александър Василев от отдалеченост накара Ганев да избие в корнер.

В добавеното време на първото полувреме Симеон Мечев от Берое беше изпъден след втори жълт картон.

В 55-та минута Карагарен насочи неточе удар.

В 62-та минута и Локомотив остана с 10 индивида след пряк червен картон на Венсан Марсел.

Пет минути по-късно Лебон проби, навлезе в наказателното поле, само че стреля неопределено.

В 72-та минута още веднъж Лебон имаше опция да открие, само че ударът му мина настрана от вратата.

В 81-та минута Локомотив съумя да открие резултата, откакто Умарбаев центрира от фаул, а Преслав Боруков засече с глава и вкара дебютния си гол за Локомотив - 1:0.

В 85-та минута Кевин Тапоко стреля с глава след корнер, само че над вратата.

В третата минута от добавеното време Витанов пусна пас по тревата и Бирсент Карагарен съумя да засече на опразнената врата за 2:0.

С триумфа Локомотив събра 31 точки и е към този момент единствено на точка от шестицата преди мача на Славия. Берое стана осми с 29 точки.

Следващата седмица Локомотив гостува на Арда в Кърджали.

Локомотив: Лукас Рейдър, Йосип Томашевич, Милош Петрович, Райън Бидунга, Емил Янчев (Петър Витанов 68 мин.), Парвиз Умарбаев (Мартин Паскалев 90 + 3 мин.), Александър Василев, Бирсент Карагарен, Венсан Марсел, Димитър Илиев (Ивайло Димитров 90 + 3 мин.), Преслав Боруков (Христо Иванов 87 мин.)

Берое: Генадий Ганев, Абубакар Тунгара, Серкан Юсеин (Даниел Генов 88 мин.), Георги Динков, Симеон Мечев, Давиде Мариани (Кевин Тапоко 57 мин.), Стив Фуртадо, Кийлън Лебон, Сиам Хабиб Бен Юсеф, Джонатан Перейра, Алиун Фал (Омар Камара 88 мин.)
Източник: trafficnews.bg