Локомотив София допусна второ поражение по време на зимния си

...

Локомотив София загуби с 0:2 от Войводина

Локомотив София позволи второ проваляне по време на зимния си предварителен лагер в Турция, още веднъж с 0:2, както бе и против руския Шинник Ярославъл. Този път „ железничарите “ отстъпиха на петия във краткотрайното класиране в сръбската Суперлига Войводина Нови сад.

Първото състояние в дуела пристигна в 10-ата минута. Карлос Франса проби отляво и шутира, само че ударът му бе избавен от стража на сърбите.Малко по-късно Димитър Митков подаде към Юлиан Ненов, който центрира към наказателното поле, където се стигна до съществено безредие, само че по този начин и футболист в „ червено-черните “ не отигра топката.

В 17-ата минута Урош Кабич стреля мощно, само че новият вратар на Локомотив Бабакар Гай мазета в ъглов удар. Шест минути по-късно Димитър Митков насочи техничен изстрел и бе покрай попадение, само че топката мина на сантиметри от сръбската врата. Войводина стартира мощно второто полувреме. Само две минути след подновяването на играта Иван Вукчевич получи топката наоколо до вратата и от добра позиция разпчеата вратата на Локо.

В 53-ата минута Красимир Милошев опитва шанса си от далечна отдалеченост, само че ударът му бе много неакуратен. Малко по-късно Димо Бакалов засече с глава центриране от ъглов удар, само че Лазар Царевич отрази изстреля му. В 72-ата минута Александър Любенов бе преодолян, топката стигна до Владислав Милетич, който не бе спрян от бранителите на Локомотив София и на празна врата удвои задатъка на своя отбор.

„ Железничарите “ пробваха да отговорят мигновено с рисков удар с глава на Илия Димитров, който обаче не попадна в мрежата на Лазар Царевич.
Източник: novsport.com