Локомотив победи Черно море с 1:0 в мач от XIV

...

Локо прекъсна успешната серия на Черно море

Локомотив победи Черно море с 1:0 в мач от XIV кръг на efbet лига в Пловдив и прекъсна сполучливата серия на „ моряците ” от четири мача подред без загуба – три победи и еднакъв.

Локо постави край и на черната си серия от три следващи загуби против Черно море. Гола за шестата поредна победа на пловдивчани вкара Димитър Илиев в 14-ата минута.

През първото полувреме обаче варненци бяха ощетени на два пъти от съдията Волен Чинков, който спести червен картон на Езе и не отсъди дузпи за нарушаване против Иса.

В 5-ата минута Стивън Езе удари без топка Хантакиас, само че Волен Чинков не видя дейностите на бранителя и до изпъждане не се стигна.

В 8-ата минута стражът на “моряците ” Миодраг Митрович направи ужасно избавяне с една ръка при рисков удар на Дейвид Малембата от фаул. Вратарят се разтегна, с цел да избие в ъглов удар топката, която застрашително летеше към горния десен ъгъл, написа Sportal.bg.

В 14-ата минута Локомотив (Пловдив) поведе с великолепен гол на Димитър Илиев. Халфът получи топката на тъча, оправи се с един футболист в зелено, след което прекара топката през краката на Виктор Попов. Последва фалцов удар към далечния ъгъл, където благодарение на гредата топката се оплете в мрежата на Черно море. С този си гол Илиев усъвършенства собствен персонален връх, като досега през сезона е отбелязал 12 попадения във всички шампионати.

35-ата минута Динис Алмейда засече с глава центриране на Парвиз Умарбаев, само че ударът му бе доста слаб и Митрович улови елементарно. В добавеното време на първото полувреме гостите от Варна имаха искания за дузпа, които Чинков подмина. Исмаил Иса се строполи на земята след бутане на Момчил Цветанов, само че основният арбитър реши, че няма учредения да уточни бялата топката.

Второто полувреме стартира с добра обстановка за гол за “смърфовете ”. Бирсент Карагарен пусна подаване към връхлитащия пеналтерията Димитър Илиев. Голмайсторът досега в мача пропусна топката през краката си, което заблуди отбраната на Черно море, а Парвиз Умарбаев нанесе удар, който мина около страничната греда. В 53-ата минута Алмейда позволи неточност в отбраната на пловдивчани, която Исмаил Иса не съумя да накаже, стреляйки в навън.

В 62-рата минута Локо остана с 10 души. Милош Петрович фаулира Дани Кики и бе изпъден с втори жълт картон.

Въпреки че имаха числено преимущество, гостите по този начин и не съумяха да притиснат противника си.

В 78-ата минута неточност в защитата на домакините разреши на влезлия в игра за Черно море Илиан Илиев да стреля с глава, само че топката прелетя рисково близо край десния непряк дирек на вратаря Луков.

В 85-ата минута след корнер за Локо Ален Ожболт насочи кълбото с глава към вратата, само че Митрович мазета.

Във втората минута на даденото 4-минутно продължение, Мартин Минчев шутира подло, топката рикошира в защитник, само че Мартин Луков реагира добре и избави.

Съставите

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Стивън Езе, Динис Алмейда, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев (63 – Петър Витанов), Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Георги Илиев (76 – Един Бахтич), Димитър Илиев, Ален Ожболт (88 – Анте Аралица)

ЧЕРНО МОРЕ: Миодраг Митрович, Виктор Попов, Даниел Димов, Димитриос Хантакиас, Цветомир Панов, Емил Янчев (70 – Илиан Илиев), Васко Панайотов, Родриго Енрике, Дани Кики (77 – Аристот Ндонгала), Мартин Минчев, Исмаил Иса

Съдия: Волен Чинков

Червен картон: Петрович

Жълти картони: Петрович, Умарбаев, Луков/Иса

Стадион „ Локомотив ”, 2500 фенове

Снимки вижте ТУК

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!