Лoкомотив Пловдив завърши 2:2 с Дунав в драматичен мач от

...

"Дунав" изкова точка на "Лаута" в последните секунди

Лoкомотив Пловдив приключи 2:2 с " Дунав " в трагичен мач от първия плейофен кръг на родния футболен шампионат. Домакините играха през по-голямата част с човек по-малко, а гостите изпуснаха дузпа.

В 9-ата минута Димитър Везалов върна топката с глава към Антони Милина. Махамаду Ндиайе от гостите обачи спринтира бързо, пусна коженото кълбо около стража на " смърфовете ", който го фаулира отвън наказателното поле. Съдията Николай Йорданов незабавно подвигна червен картон на вратаря на " Локомотив ", изгонвайки го от игра.

Старши треньорът на пловдивчани Бруно Акрапович извади незабавно Янко Ангелов и пусна на негово място аварийния вратар Илко Пиргов.

Васил Шопов от гостите извърши отсъдения директен свободен удар, само че уличи стената от противникови футболисти. В 17-ата минута Ндиайе улучи гредата след изстрел отдясно.

Домакините съумяха да изравнят играта и на своя ред започнаха да нападат рисково. С човек повече русенци преобладаваха на терена и в 30-ата минута Юлиян Ненов стреля с глава в напречната греда.

В 34-ата минута съдията Николай Йорданов отсъди дузпа в интерес на " смърфовете " поради игра с ръка на Михаил Милчев след центиране на Мохамед Муса. Зад топката застана Веселин Марчев, който бе прецизен е откри резултата 1:0 в интерес на " черно-белите ".

Футболистите на " Дунав " реагириха и натиснаха съперника. В 42-ата минута Исмаил Иса стреля рисково с глава в навън. Секунди преди почивката " Локомотив " ци бяха покрай втори гол. Анте Аралица подаде на Абделхаким Буна, която не можа да часече топката от чиста позиция.

Второто полувреме стартира с двуостра игра. В 54-ата минута Васил Шопов центрира от фаул, само че никой от съотборниците му не засеце топката.

Десет минута по-късно реферът Николай Йорданов отсъди дузпа в интерес на гостите за нарушаване против Исмал Иса от Елитон Торета. Последва къса препирня и съдията овладя пристрастеностите. Зад топката застана Васил Шапов, който стреля едва и Илко Пиргов мазета с крайник коженото кълбо.

В 72-ата минута обаче Исмал Иса изравни за 1:1 с удар от близко. Домакините обаче не се предадоха и след две минути Игор Банович се разписа за 2:1.

До края на дуела гостите натиснаха и съумяха да изравнят в последните секунди на даденото от съдията петминутно продължение. Автор на гола за 2:2 бе Диян Димов.

" Локомотив ": Антони Милина, Димитър Везалов, Муса Мухамед, Юрица Булят (90-Ванчо Траянов), Димитър Велковски, Янко Ангелов (10- Илко Пиргов), Елитон Торета, Игор Банович, Абделхаким Буна, Анте Аралица (87- Стивън Езе), Веселин Марчев

" Дунав ": Станислав Антонов, Михаил Милчев, Мартин Ковачев, Петър Патев, Христо Лемперов (71-Сонер Хюсеин), Красимир Станоев, Насим Зитоуни, Юлиан Ненов, Мухамаду Ндиайе (26- Исмаил Иса), Васил Шопов, Бирсент Карагарен
Източник: btvnovinite.bg