Ливърпул записа осма поредна победа във Висшата лига. На Анфийлд

...

Индивидуалната класа на Салах донесе успех на "Ливърпул" срещу последния

Ливърпул " записа осма поредна победа във Висшата лига. На " Анфийлд " алените надделяха с 2:0 " Уотфорд " в мач, в който гостите играха равностойно, само че не съумяха да се възползват от по-добрите си благоприятни условия.

В воин pа мърсисайдци се трансформира звездата на отбора Мохамед Салах, който вкара и двата гола. Египтянинът към този момент има осем попадения в пет мача против " Уотфорд ".

Той е 16-и следващ домашен триумф за " Ливърпул " във Висшата лига, с което отборът на Юрген Клоп усъвършенства клубния си връх. С успеха алените събраха 49 точки, като водят с 11 пред втория " Лестър ", който по-късно играе с " Норич ".

През първата част " Ливърпул " предстоящо имаше предимство във владеенето на топката, само че " Уотфорд " беше тимът с рисковите положения. На гостите обаче им липсваше хладнокръвност в завършващата фаза.

Във 23-ата минута Уил Хюз пое топката, напредна и стреля от границата на наказателното поле, само че ударът му мина настрана от вратата. Малко офанзива на " Уотфорд " отдясно, приключи с подаване към Абдула Дукуре, който от чиста позиция не съумя да уцели добре топката.

В 38-ата минута бърза контраофанзива изведе Садио Мане, който продължи към Салах. Египтянинът финтира бранителят и приключи с хубав удар с десния крайник.

Индивидуалната класа на Салах донесе триумф на
© Reuters

В последните минути на първата част се откриха по една добра опция за двата тима. Исмаила Сар можеше да изравни, само че не уцели добре топката от няколко метра пред вратата. Впоследствие Мане не можа да преодолее вратаря на гостите.

Полузащитникът на " Ливърпул " вкара топката във вратата при започване на второто полувреме, само че съдията Андре Маринер отсъди засада и анулира гола след консултация със системата за видеоповторения.

В края домакините заиграха нерешително, като " Уотфорд " усети и натисна. Грешки за " Ливърпул " направиха централните бранители Върджил ван Дайк и Джо Гомес, а по-късно Жерар Деулофеу уцели страничната греда след осъществяване на корнер.

Салах вкара втория си гол в 90-ата минута. Той отклони с пета топката във вратата след неакуратен удар на резервата Дивок Ориги.
Източник: dnevnik.bg