Ливърпул постигна най-голямата си победа в историята на дербитата с

...

"Ливърпул" вкара седем гола на "Юнайтед" и го унижи в дербито

Ливърпул " реализира най-голямата си победа в историята на дербитата с " Манчестър юнайтед ", откакто се наложи със 7:0 на своя стадион " Анфийлд ". Мърсисайдци унижиха своя огромен противник, като шест от попаденията паднаха през втората част.

Червените усъвършенстваха предходното си върхово достижение - 7:1 от 1895 година

Коди Гакпо (43` и 50`), Дарвин Нунес (47` и 75`) и Мохамед Салах (66` и 83`) се разписаха по два пъти. Един гол добави и Роберто Фирмино в 88-ата минута.

Това е трети случай от началото на сезона, в който отборът на Ерик Тен Хаг позволява четири или повече голове в мач от Висшата лига. През август " алените дяволи " против " Брентфорд " и през октомври с.

За " Юнайтед " това е изравнено най-голямо проваляне в британския хайлайф след 0:7 от " Блекбърн " през 1926 година