Ливърпул постигна категорична и впечатляваща победа с 4:1 над вечния

...

"Ливърпул" би категорично "Манчестър Юнайтед" пред 100 хил. в САЩ

" Ливърпул " реализира безапелационна и впечатляваща победа с 4:1 над " безконечния си зложелател " " Манчестър Юнайтед " в среща от шампионата Интернешънъл чемпиънс къп, играна в Мичиган, Съединени американски щати.

100 хиляди фенове наблюдаваха онлайн от трибуните дербито сред двата британски гранда. Юрген Клоп и Жозе Моуриньо, които в последните дни си подхвърляха мнения по време на конференциите, заложиха на много пробни сформира.

Швейцарският национал Джердан Шакири пък ознаменува дебюта си за " Ливърпул " с качествена асистенция и извънредно атрактивно попадение със задна ножица.

Всъщност дуела стартира с гол на Хуан Мата още в 8-ата минута, само че попадението на " алените дяволи " бе анулирано поради засада. " Ливърпул " отговори с рискови пропуски на Мохамед Салах и Върджил ван Дайк. В 20-ата минута второ попадение на Мата е анулирано поради засада.

7 минути по-късно съдията отсъди дузпа за " Ливърпул ", откакто Мичъл изрита Салах в наказателното поле. Садио Мане осъществя за 1:0.

" Юнайтед " въпреки всичко изравни резултата бързо. Андрес Перейра прати топката във вратата за 1:1.

" Ливърпул " бе по-активният тим на терена през второто полувреме. Логично в 65-ата минута момчетата на Юрген Клоп още веднъж излязоха напред в резултата. Джердан Шакири открадна топка в наказателното поле на съперника, а по-късно с съвършен пас откри Даниел Стъридж, който не сбърка.

В 73-ата минута бе отсъдена втора дузпа за " Ливърпул ". Ерера препъна Робъртсън, а Шей Оджо не сбърка.

Последното попадение в мача падна в 82-ата минута, когато Джердан Шакири спря дъха на всички фенове на стадиона с атрактивно изпълнени със задна ножица.

" Ливърпул " приключи присъединяване си в шампионата Интернешънъл Чемпиънс Къп с 2 победи и 1 загуба. " Манчестър Юнайтед " пък ще се изправи против " Реал " Мадрид на 31 юли против 1 август. Срещата ще може да гледате директно по RING.
Източник: btvnovinite.bg