Ливърпул и Арсенал не се победиха в зрелищен мач от

...

"Арсенал" пропиля два гола аванс в трилър с "Ливърпул"

Ливърпул " и " Арсенал " не се победиха в зрелищен мач от 30-тия кръг във Висшата лига, завършвайки 2:2. Лидерът в шампионата пропиля преднина от два гола, които съумя да вкара още до 28-ата минута на терена на алените.

Вместо да завоюва удобно отборът от Лондон трябваше да разчита на вратаря си Арън Рамсдейл, с цел да вземе нещо от дуела.

Габриел Мартинели в осмата и Габриел Жезуш в 28-ата минута бяха точни за " Арсенал ". Три минути преди паузата Мохамед Салах понижи, при започване на втората част пропусна и дузпа. Равенството донесе резервата Роберто Фирмино в 87-ата минута.

В заключителните минути Рамсдейл направи две основни спасявания, второто от които на самата голлиния.

Равенството съкратява задатъка на " Арсенал " пред " Манчестър сити " на 6 точки. " Гражданите " са и с мач по-малко, като имат да изиграят девет срещи.
Източник: dnevnik.bg