Лидерите в първа и втора футболна лига, Лудогорец и Спартак

...

Лудогорец разгроми Спартак Варна в контрола

Лидерите в първа и втора футболна лига, Лудогорец и Спартак Варна, демонстрираха красива игра и извънреден феърплей в контролната среща, която приключи при резултат 4:0. Спарингът бе предпоследен за “соколите ” преди подновяването на шампионата през втория полусезон.

Мачът се игра през вчерашния ден следобед на стадион “Гнездо на орли ” в Разград.

Спас Делев откри резултата в четвъртата минута, а в средата на първото полувреме още веднъж той удвои задатъка на своя отбор. В 34-ата минута Каули Оливейра оформи класиката в “зелено ”. Кирил Десподов също записа името си измежду голмайсторите в 67-ата минута.

Мачът стартира чудесно за домакините, които откриха резултата още в 4-а минута. Игор Пластун пусна дълъг извеждащ пас към Спас Делев, който излезе самичък против Християн Славов. Нападателят не срещна компликации и невъзмутимо прати топката в мрежата на Спартак.

По-активни в първите 30-сет минути на мача бяха “орлите ” от Разград, които имаха опция на два пъти да стигнат до състояние посредством Доминик Янков и Ихинио Марин.

Две благоприятни условия за гол се отвориха и за футболистите на Спартак след 15-тата минута на мача, само че несполучливо приключени.

В 23-ата минута Рик Джонатан центрира към Спас Делев, който от въздуха не остави шансове за интервенция на вратаря на “соколите ”.

Малко по-късно разградчани бяха покрай трето попадение. Доминик Янков изведе Рик Джонатан на отлична стрелкова позиция, само че вратарят на “соколите ” Славов прояви добър инстикт и се намеси.

В 34-ата минута Каули Оливейра бе оставен непокрит в наказателното поле и от въздуха матира стража на Спартак за трети път.

Дебют в този мач за Спартак Варна направи вратарят Иван Дичевски, който размени Славов през втората част. Дичевски е един от най-талантливите играчи на своя пост у нас. Преминал е през всички гарнитури на националния тим.

През второто полувреме на мача темпото на игра спадна, а появилият се от аварийна пейка Кирил Десподов също записа името си измежду голмайсторите. Капитанът на “орлите ” направи страховит самостоятелен пробив отляво “като по учебник ”, след което залъга няколко противникови играчи в наказателното поле и прати топката във вратата на “соколите ”.

До края на срещата футболистите на Васил Петров потърсиха почетно попадение, само че Слуга се регистрира с няколко положителни спасявания.