Лидерът в класирането Рилски спортист (Самоков) постигна 24-ия успех за

...

Рилски спортист записа 24-ти успех за сезона

Лидерът в класирането Рилски състезател (Самоков) реализира 24-ия триумф за сезона, откакто победи Академик Пловдив като посетител с 80:67 точки в среща от 26-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

За пловдивчани провалянето е 14-о като те остават на седмото място в подреждането.

На почивката гостите имаха задатък от 40:26 и продължиха да водят в резултата и през второто полувреме, което предложи равностойна игра.

За отбора от Самоков в игра се върна Трей Портър, само че мача пропусна Ей Джей Хес. Брендън Браун беше най-резултатен за гостите с 16 точки и 3 битки, а Трей Портър добави 13 точки и 9 битки. Деян Карамфилов приключи 12 точки и 3 битки.

За домакините капитанът Васил Бачев осъществя 26 точки и овладя 7 битки. Дейшон Найт се регистрира 12 точки, а Робертс Фрейманис се включи с 5 точки и 10 битки.

В идващия кръг Академик гостува на Спартак в Плевен на 26 април, а ден по-късно Рилски състезател приема Черноморец в Самоков.

В Плевен Спартак надви над гостуващия Ямбол с 94:73 (26:19, 22:18, 29:18, 17:18).

Домакините преобладаваха напълно в дуела. Те имаха задатък от 48:37 на почивката и 77:55 преди последната четвърт, с цел да стигнат до 15-ия си триумф през сезона.

Шестима от играчите на Тодор Тодоров записаха по 10 и повече точки. С най-вече - 17, се отличи Божидар Аврамов. Гардът добави и 9 асистенции. По 14 вкараха Димитър Маринчешки и Джервон Пресли, с 11 точки се включи Николай Стоянов, а с по 10 - Симеон Илиев и Коца Йовович.

С 15 точки за гостите, които бяха без Джеремая Пейдж, приключи Дарин Иванов, 14 вкара Кръстан Кръстанов, а 13 – Алонзо Кембъл.

Черно море Тича пък загуби от Черноморец със 79:99.
Източник: bnr.bg