Лидерът Байерн (Мюнхен) и преследвачът Борусия (Дортмунд) направиха грешни стъпки

...

ОБЗОР: Байерн и Дортмунд с издънки в Германия

Лидерът Байерн (Мюнхен) и преследвачът Борусия (Дортмунд) направиха неверни стъпки в борбата за купата в Бундеслигата.

Баварците не можаха да победят вкъщи Хофенхайм и приключиха наедно 1:1, до момента в който „ жълто-черните “ направиха трагично 3:3 като посетители на Щутгарт, въпреки домакините да останаха с човек по-малко още преди почивката.

От това се възползва четвъртият в класирането Република България Лайпциг, който реализира домашен триумф с 3:2 над Аугсбург и към този момент е трети с 51 точки.

Водачът Байерн с новия си треньор Томас Тухел има 59 в своя актив, до момента в който Борусия (Дортмунд) е с 56, само че и мач по-малко.