Левски победи гостуващия новак Арда (Кърджали) с 2:1 в среща

...

Левски взе победата срещу Арда

Левски победи гостуващия дилетант Арда (Кърджали) с 2:1 в среща от 13-ия кръг на футболната efbet Лига.

С триумфа възпитаниците на Петър Хубчев събраха 29 точки на второто място и резервираха дистанцията от 4 точки зад водача Лудогорец, който по-рано през днешния ден завоюва гостуването си на Ботев (Пловдив) с 1:0.

" Сините " имаха игрово териториално предимство, само че мъчно доближиха до чисти положения през Иван Караджов.

В 68-ата минута при една от редките си контраатаки резервата на гостите Елиша Сам беше изведен в добра позиция в дясно в наказателното поле и със мощен удар разтресе близката греда на Милан Миятович.

Две минути по-късно Левски поведе. Халфът Хали Тиам се разписа с удар от 25 метра в долния лява ъгъл на Караджов.

В 76-ата минута резервата Станислав Иванов пропусна добър късмет, откакто шутира на сантиметра над задачата от границата на наказателното поле.

Четири минути по-късно Левски предреши всичко. Дени Алар центрира от ляво, Пламен Крумов почисти с глава, само че право към Станислав Иванов, който овладя и със мощен удар от десетина метра направи 2:0.
Арда въпреки всичко върна един гол в третата минута на добавеното време, когато Пламен Крумов вкара от фаул от към 30 метра.

Източник: cross.bg