Левски играе при резултат 2:1 срещу украинския Верес в последния

...

Левски пропусна дузпа, но все пак би Верес

Левски играе при резултат 2:1 против украинския Верес в последния си другарски мач от зимния лагер в Турция. Марин Петков изведе " сините " напред в резултата още преди да са изтекли и 60 секунди от срещата. В 22-ата минута Асен Митков пропусна дузпа. Верес съумя да изравни в 43-ата минута с помощта на капитана си Михаил Сергийчук. В 62-ата минута влезлият като запаса Здравко Димитров още веднъж даде задатък на Левски след прекрасен пробив на Велтон.

Двубоят стартира по прелестен метод за " сините ". Украинците се настаниха в половината на Левски в първите секунди, само че след едно неверно подаване топката стигна до Марин Петков, който проби фронтално против вратата и преодоля стража на Верес.

В идващите минути отборът от Ровно потегли напред в търсене на изравнителен гол и Николай Михайлов се наложи да избавя вратата си. Левски, от своя страна, дебнеше възможностите си на контраатаки. Една такава се отвори в 21-ата минута, при която четирима играчи в синьо се оказаха против вратаря на Верес и един от бранителите. Първият удар бе блокиран от бранителя, само че при добавката Билал Бари уцели ръката на притичал бранител.

Съдията отсъди дузпа, като зад топката застана младият Асен Митков. Ударът на халфа в долния десен ъгъл обаче бе избавен от Юшчишин.

Пропускът от бялата точка подейства отрезвяващо на хората на Станимир Стоилов и в средата на полувремето те изравниха играта и на собствен ред започнаха да основават положения пред вратата на Верес. С пропуск се регистрира новото попълнение Келиан Ван дер Каап.

В 32-ата минута и Билал Бари не съумя да преодолее вратаря на украинците, само че обръча към наказателното поле на Юшчишин се затягаше от ден на ден.

Седем минути по-късно при многоходова композиция на Левски, топката стигна до останалия напълно самичък на границата на наказателното поле Радослав Цонев, само че ударът му с десния крайник бе избавен брилянтно от вратаря на Верес.

Две минути преди края на полувремето след корнер за Левски, Верес провежда бърза контраофанзива, при която трима от играчите на украинския отбор останаха против двама бранители в синьо. Михаил Сергийчук проби през центъра и пусна надясно към Кобак. Десетката на Верес изведе капитана си см в наказателното поле, където Сергийчук подмина Николай Михайлов и се разписа на празна врата - 1:1.

Второто полувреме стартира с червен картон. Той бе за Едуард Кобак, който през първата част получи жълт картон, а в 48-ата минути за повторно видя жълтия цвят на картона. Така той напусна терена, а на негово място влезе Генадий Пасич.

Атаките на Левски, както и през първата част, бяха повече от тези на Верес и отбраната на украинците непрекъснато бе поставяна напрегнат.

Защитният вал на Верес се пропука в 62-ата минута. тогава Велтон проби добре по лявото крило. Бразилецът съумя да премине около трима играчи в черно и пусна паралелен пас на голлинията към границата на вратарското поле. Там връхлиташе Здравко Димитров, който със мощен удар прати топката в мрежата и по този начин " сините " още веднъж поведоха в резултата.

Три минути по-късно Димитров опита нов удар от границата на наказателното поле, само че топката профуча около вратата.

В 76-ата минута Верес получи директен свободен току пред наказателното поле на Левски, само че след удара, топката бе избита в ъглов удар. След него Игор Солдат стреля с глава, само че топката мина над вратата на Михайлов.

Стартов на Левски: 13. Николай Михайлов - 91. Драган Михайлович, 23. Ноа Сонко Сундберг (8. Андриан Краев), 5. Келиан Ван дер Каап (33. Хосе Кордоба), 6. Вендерсон Цунами - 10. Радослав Цонев (20. Димитър Костадинов), 30 Филип Кръстев (34. Димитър Андонов), 27. Асен Митков (Денис Динев), 88. Марин Петков (11. Здравко Димитров) - 7. Велтон (4. Иван Горанов), 19. Билал Бари (71. Антоан Стоянов)
Източник: lupa.bg