Левски допусна сериозен резил, губейки с 0:3 от малтийския Хибърниън

...

Левски със сериозен резил срещу малтийци

Левски позволи сериозен срам, губейки с 0:3 от малтийския Хибърниън първата си зимна контрола на Рицарския остров.

Левски стартира неприятно мача и получи гол още в 3-ата минута. Недобра организация в отбраната на „ сините “ разреши топката да отиде у непокрития Файла, който със страховита тупалка даде задатък на малтийския отбор – 0:1.

Левски не направи изключително запаметяващи се офанзиви през първото полувреме, макар че Рошу имаше сериозен късмет за равнене в 32-ата минута, само че стреля на метър настрана от вратата.

Вместо това, Хибърниънс съумя да стигне до второ попадение в самия завършек на първата част. Тогава топката бе центрирана отдясно, а пред вратата безусловно бе пропуснат Жоао Морейра, който от близка отдалеченост заби топката с глава във вратата на българския отбор – 0:2 на почивката.

Многобройните смени в Левски след почивката не донесоха смяна към позитивно за „ сините “. Нещо повече – в 69-ата минута Мпонг осъществя третия гол за Хибърниънс и стартира да оформя застрашителна преднина за малтийците – 3:0.

Три минути преди края Яблонски се озова на чудесна позиция в наказателното поле, само че ударът му по тревата бе отразен от вратаря на Хибърниънс.

Това бе всичко в този мач – прекомерно малко от страна на Левски и сериозна загуба за „ сините “ от скромен противник - 0:3.

Следихме мача минута по минута:

90 - Край на мача. Сериозен срам за Левски - 0:3 против малтийския Хибърниънс.

87 - Яблонски направи огромен пропуск. Озова се в наказателното поле, стреля по тревата, само че вратарят на Хибърниънс отрази удара му.

79 - Вутов и Кабрал излязоха. Влязоха Мартин Б. Петков и Мартин Д. Петков.

74 - Панайотов се върна на терена на мястото на Прохазка.

69 - ГОЛ - 0:3. Левски върви към сериозен срам, откакто позволи трети гол, пристигнал при първата опция за малтийците през втората част. Кръстев отрази един удар, само че резервата Мпонг не пропусна при добавката от близка отдалеченост.

65 - Добра офанзива на Буш и Вутов приключи със мощен, само че и доста неакуратен удар на румънеца.

57 - Шут на Прохазка изпрати топката в навън.

52 - Фаул за Левски. Кабрал стреля над вратата.

46 - Начало на второто полувреме. В Левски промените са: Кръстев на мястото на Митрев, Белмонт на мястото на Рошу, Вутов на мястото на Мапуку, Буш на мястото на Костов и Илия Юруков на мястото на Панайотов.

45 - Край на първото полувреме. Левски губи с 0:2 от Хибърниънс.

45 - ГОЛ - 0:2. Хибърниънс бележи втори гол в мрежата на Левски. От дясното крило топката беше центрирана и Жоао Морейра осъществя от близка отдалеченост с глава.

32 - Сериозен пропуск на Левски. Рошу не съумя да осъществя след пас на Кабрал.

21 - Фаул в интерес на Хибърниънс. След безредие Кристенсен стреля мощно над вратата на Левски.

13 - Далечен шут на Рошу в навън.

9 - Първа добра офанзива за Левски. Сините комбинираха отляво. Горанов центрира, Кабрал засече от придвижване, само че прати топката на метър настрана от вратата.

3 - ГОЛ ЗА ХИБЪРНИЪНС - 0:1. Топката беше открадната от Файла, който с мощен удар от границата на пеналта прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Левски.