Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов в състава,

...

Иван Алипиев с дабъл-дабъл, но Латина записа 11-а загуба в Италия

Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов в състава, позволи проваляне от Кремона със 76:90 (20:18, 19:29, 13:19, 24:24) като посетител в мач от 13-ия кръг в " Зелената група " на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2.

За Латина това бе 11-а загуба от 13 изиграни срещи от началото на сезона като отборът има и две победи, и се намира на последното, 12-о място във краткотрайното класиране.

И двамата българи бяха в титулярния състав на гостите. Иван Алипиев изигра мощен мач и бе измежду най-резултатните за Латина. Той се регистрира с " дабъл-дабъл " от 20 точки и 10 битки, а добави и 2 асистенции за 35 минути на терена.

Другият българин Борислав Младенов приключи с 5 точки, 1 битка и 2 асистенции за 19 минути в игра за Латина.

Най-резултатен за гостите бе Франк Гейнс с 21 точки и 2 битки, а до момента в който за тима на Кремона Лестър Медфорд осъществя 15 точки и 2 битки.

Алипиев, Младенов и съотборниците им от Латина ще гостуват на Канту в идващия кръг от шампионата на 10 декември.