Крейг Смит вкара в 5:48 минута на второто продължение за

...

Бостън поведе на Вашингтон в НХЛ, Овечкин с гол №800

Крейг Смит вкара в 5:48 минута на второто продължение за втората победа на Бостън над Вашингтон. Така Брюинс се постановиха с 3:2 и поведоха с 2-1 победи в първия кръг на елиминациите в Източната дивизия на НХЛ.

Смит надбяга бранителя на Кепитълс Джъстин Шулц, а малко преди зоната на вратаря отклони шайбата в мрежата. Също по този начин Смит записа и една асистенция в постоянното време, а другите два гола за спечелилите вкараха Брад Маршан и Тайлър Хол.

Вратарят им Туука Раск избави 35 удара на вратата.

Това е трети следващ мач с продължения, който двата тима играят, а общо 11-а поредна плейофна среща от 1998 година насам, която приключва с разлика от един гол.

Александър Овечкин пък записа своя гол номер 800, а другият гол беше дело на завърналия се след травма в коляното Ник Дауд, който се разписа за 2:1 за Вашингтон в 18:15 минута на втория интервал. На вратата на Кепитълс пък се завърна Иля Самсонов, който се лекуваше от ковид, и отрази 40 удара на играчите на Бостън.
Източник: bnr.bg